הושבתה תנועת הרכבות בכל הארץ

הנהלת רכבת ישראל החליטה לעצור את תנועת הרכבות החל מהשעה 8:00 לאחר שעובדים הודיעו על מחלה. ההסתדרות הורתה לעובדים לשוב לעבודה.

ערוץ 7 , ז' בניסן תשע"ט | עודכן: 08:58

רכבת ישראל
רכבת ישראל
צילום: דוברות הרכבת

רכבת ישראל עצרה הבוקר (שישי) את תנועת הרכבות בכל רחבי הארץ החל מהשעה 8:00 עד להודעה חדשה, בשל העובדה כי קרוב למחצית ממנהלי התנועה בפיקוד הארצי הודיעו על מחלה.

"מדובר בפגיעה קשה של ועד העובדים בציבור הנוסעים של יום שישי, לצד החיילים הרבים אשר עושים שימוש ברכבות", נמסר מהנהלת הרכבת.

"בשעות האחרונות, בצעד ארגוני פראי ובלתי חוקי, הודיעו שמונה מנהלי תנועה בפיקוד הרכבות הארצי על מחלה", נכתב.

בהנהלה הסבירו: "זו נסיקה של מאות אחוזים במספר הודעות המחלה ביחס לימים כתיקונם. בשל כך, ומסיבות בטיחותיות אשר אינן מאפשרות הפעלת תנועת הרכבות עם פחות מארבעה פקדים במשמרת, נאלצת הנהלת הרכבת לעצור את תנועת הרכבות ברחבי הארץ, בהתאם לנהלי הבטיחות, עד לעצירה מוחלטת בשעה 8:00".

שר התחבורה ישראל כץ מגבה את החלטת הנהלת רכבת ישראל לעצור את תנועת הרכבות. כץ הנחה את הנהלת הרכבת לפנות לבית הדין לעבודה ולנקוט צעדים משמעתים נגד יו"ר הוועד. "לא נאפשר אנרכיה ברכבת ישראל. נוסעי הרכבת לא יהיו בני ערובה בידי קבוצה המנסה לסחוט הטבות בכח ובבריונות".

בוועד עובדי הרכבת הגיבו להפסקת תנועת הקווים: "ועד העובדים לא נתן שום הנחיה או הוראה לאף מנהל תנועה להשבית פעילות. אין שביתה ואין עיצומים. הנהלת הרכבת החליטה לפגוע ברכבת ובנוסעים כדי לייצר משבר מבויים ופיקטיבי"

יו״ר ההסתדרות ארנון בר דוד הורה לוועד העובדים ברכבת ישראל לאתר באופן מידי עובדים שיגיעו למלא את תפקידם. "ההסתדרות קוראת להנהלת הרכבת לבטל את שביתת המגן ולפעול לבניית מערכת יחסי עבודה תקינים", נמסר. ''בחצי השעה הקרובה הנהלת רכבת ישראל תחל להשיב לסדרה את כל תנועת הרכבות ברחבי הארץ''.