למרות האכזבה
אפקט ''בראשית'' הגיע לבנימין

תושבי בנימין התאכזבו מהתרסקות החללית הישראלית, אך ניצלו את הערב גם לפאנל תעופה וחלל, ולהאקטון ענק שנמשך לאורך שעות ארוכות.

אורלי הררי , ז' בניסן תשע"ט

צופים בהישג ההיסטורי
צופים בהישג ההיסטורי
צילום: מועצת בנימין

למעלה מאלף תושבי המועצה האזורית בנימין התכנסו אמש (חמישי) בשער בנימין כדי לצפות בנחיתת החללית הישראלית ''בראשית'' על הירח, נחיתה שהסתיימה בהתרסקות לא מתוכננת של החללית.

באירוע שהתקיים בשיתוף "בנימין-טק" נכח ראש מועצת בנימין ישראל גנץ. מעבר להקרנת ענק של נחיתת החללית התקיים פאנל בנושא תעופה וחלל בהנחיית ילדים ונוער, נווט קרב, מומחה תעופה ואסטרונום.

במועצת בנימין ניצלו את האירוע להאקטון ענק שהחל לפני השידור בסיוע בית הספר למחוננים ׳דעת׳ מהיישוב עפרה. ההאקטון המשיך לאורך הלילה עם מאות מתלמידי המועצה מכיתות ה׳-ח׳ ובמהלכו עסקו בפיתוח טכנולוגיית חלל. ההאקטון יסתיים היום (שישי) בצהרים בהפרחת בלון ענק אליו יחובר דגם מוקטן של חללית אל מחוץ לאטמוספירה.

''מאות אנשים הגיעו לאירוע החגיגי של הנחיתה על הירח ולצערי גם אנחנו התאכזבנו", אמר גנץ. ''עם זאת המסר החינוכי העיקרי לדור העתיד חי ובועט ואנו רואים את זה באירוע ההאקטון בו נכחו 300 ילדים שלומדים על החלל וטכנולוגיות הקשורות בו ובעז״ה אני בטוח שנראה זאת בפעילויות חינוכיות נוספות מטעם המועצה״.

נעם פלהיימר, אחד התלמידים שנכחו במקום, אמר לאחר ההתרסקות: ״אנחנו מאוד מאוכזבים למרות שמאוד ציפינו. חיכינו המון זמן אבל אנחנו בטוחים שבפעם הבאה נצליח״. חברו נבו עיינות אמר גם הוא: ''היינו קרובים ובפעם הבאה נהיה קרובים אפילו יותר ונצליח להנחית״.