חשד: בני זוג מקריית ארבע זייפו מאות כרטיסי אשראי

השניים התקינו ציוד צילום במספר כספומטים בירושלים, ובעזרת הנתונים שנאספו הנפיקו מאות כרטיסי אשראי שבעזרתם משכו מאות אלפי שקלים.

ערוץ 7 , ז' בניסן תשע"ט

נתפסו על חם
נתפסו על חם
צילום: דוברות המשטרה

בית משפט השלום בירושלים האריך עד ליום שלישי את מעצרם של בני הזוג מקריית ארבע שזייפו בשיטה מתוחכמת מאות כרטיסי אשראי ומשכו מאות אלפי שקלים.

השניים נתפסו "על חם" על ידי בלשי המשטרה שגילו כי החשודים התקינו ציוד מתקדם ומתוחכם לצילום והעתקה של כרטיסי אשראי במספר כספומטים ברחבי ירושלים, ובעזרת הנתונים שנאספו הנפיקו מאות כרטיסי אשראי שבעזרתם משכו מאות אלפי שקלים מכספומטים ברחבי הארץ.

בני הזוג מתקינים בכספומטים מצלמה שתיעדה את הקוד הסודי שהקישו בעלי הכרטיסים, וכן מכשיר נוסף, "שפתיים", הקורא את הפס המגנטי. לאחר מספר שעות היו בני הזוג פורקים את הציוד, ולפי הנתונים שנאספו היו משכפלים ומנפיקים כרטיסי אשראי מזויפים.

ביום שני האחרון ארבו בלשי המשטרה לחשודים באחד הכספומטים בירושלים. תוך כדי המארב הבחינו הבלשים שבני הזוג מגיעים לכספומט ומתקינים את הציוד.

לאחר מספר שעות בהם בוצעו שימושים בכספומט על ידי אזרחים תמימים, חזרו בני הזוג אל הכספומט ופרקו את הציוד שבו נשמרו פרטי כרטיסי האשראי של הקורבנות. לאחר זיהוי פעולותיהם של החשודים, עטו עליהם בלשי המשטרה ועצרו אותם.

בני הזוג חשודים בעבירות של זיוף, הונאה בכרטיסי חיוב, החזקת ציוד שנועד לזיוף בכרטיסי חיוב, וכן קשירת קשר לביצוע פשע.