"כולם אהבו אותו"

רון אליהו עובד נדרס למוות על ידי אוטובוס שהידרדר, במהלך גיבוש לחטיבת הצנחנים. בני משפחתו דיברו על מי שהיה ועל רגעיו האחרונים.

ערוץ 7 , ח' בניסן תשע"ט

רון אליהו עובד ז"ל
רון אליהו עובד ז"ל
צילום: באדיבות המשפחה

בני משפחתו וחבריו של רון אליהו עובד, שנהרג ביום חמישי בגיבוש לחטיבת הצנחנים לאחר שאוטובוס הידרדר ודרס אותו למוות, סיפרו עליו ועל הרגעים האחרונים איתו.

"רון הוא ילד שהיה קונצנזוס, אין אחד שלא אהב אותו. הוא היה עם המון שמחת חיים, היה לו חיוך פשוט שובה לבבות, חצי ביישני, חצי ממזרי, עיניים טובות", סיפרה ליאורה, דודתו של רון לחדשות 13, "יש כעס, אבל אנחנו לא מתעסקים בזה - אנחנו מדברים עליו, מתעסקים בו".

כארבעים דקות לפני שהאוטובוס הידרדר והרג אותו, שלח רון לאביו מוטי, את ההודעה האחרונה. "טוב, אז את הבר-אור סיימנו עכשיו, אני די בטוח שהצלחתי, עוד מעט יגידו לנו ואגיד לכם". רון היה אמור לחגוג השבת את סיום הגיבוש ליחידה שבה חלם לשרת יחד עם משפחתו וחבריו מהקיבוץ, כשהיעד היה לשרת ביחידת דובדבן. אמש הובא רון למנוחות בבית העלמין שבפלמחים - הוריו, החליטו לתרום את איבריו.

אבראהים אבו כיף, נהג האוטובוס שהידרדר ודרס למוות את רון אליהו עובד, יובא מחר (ראשון) פעם נוספת לדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט השלום באשדוד, ולא מן הנמנע, שבמשטרה יחליטו להאריך את מעצרו.

אבו כיף, תושב הפזורה הבדואית בן 30, טען אמש כי הרים את בלם היד לפני שיצא לשירותים וכי עצר במקום מרוחק מהאוהל, כ-150 מטר.