כך זינקה ש״ס לשמונה מנדטים

הקמפיין של המפלגה הציג את דרעי כמי שעומד לימינו של נתניהו, והצליח לשכנע את המצביעים שהכנסת פתק של ש״ס למעטפה מבטיחה ממשלת ליכוד

ערוץ 7 , ט' בניסן תשע"ט

אורי איגרא, יענקי ביכלר, עליזה בניסטי, אורן אלימלך, אבי לרנר ואשר מדינה
אורי איגרא, יענקי ביכלר, עליזה בניסטי, אורן אלימלך, אבי לרנר ואשר מדינה
צילום: ללא קרדיט

כל סקרי המנדטים שפורסמו בשלושת החודשים האחרונים לא הצליחו לנבא שמונה מנדטים למפלגת ש״ס בראשות אריה דרעי.

חסרונו של הרב עובדיה יוסף, מצבו המשפטי של דרעי ותמיכת אלי ישי ביהדות התורה הן רק חלק מהסיבות שהיו עלולות למחוק את ש״ס מהמפה הפוליטית.

למעשה, ש״ס לא נפגעה מקמפיין הגעוואלד של ראש הממשלה נתניהו והיא הצליחה לחמוק מ״שתיית המנדטים״ הקטלנית שחוו שאר מפלגות המחנה הלאומי.

אבי לרנר, אחד ממנהלי הקמפיין של ש״ס, סיפר בשיחה עם אהרן רבינוביץ בעיתון "הארץ" כיצד הצליחה המפלגה להיערך נכון לקריאות ״שלטון הימין בסכנה״ שנשמעו מפי נתניהו בימים שלפני הבחירות.

״ההתמחות שלנו היא עבודה עם כל המגזרים - אנחנו מכירים את המגזר הכללי, הדתי וגם החרדי״, אמר לרנר. בצוות היו חברים גם לבנת נזרי, הדוברת לתקשורת הכללית, אורי איגרא, הדובר לתקשורת החרדית והדתית, והדובר האישי של דרעי ברק סרי.

״כל מה שעשינו הוא להתחסן מראש מפני המגיפה שתבוא", סיפר לרנר על האסטרטגיה שהתחלקה לשני שלבים: להיצמד חזק לנתניהו ובהמשך ליצור בידול מהליכוד וממפלגות אחרות.

"השלב הראשון היה 'ביבי צריך אריה חזק', זה הסלוגן שאיתו הלכנו. בכל המחקרים שלנו היה ברור שהמצביעים שלנו רוצים את נתניהו. בשביל למנוע מצב שיעזבו אותנו בשביל להציל את ביבי אמרנו להם מהתחלה - אתם יכולים להצביע ש"ס וגם להציל אותו".

"ביבי צריך שותף נאמן וכדאי להצביע ש"ס, זה היה המסר", מסביר לרנר. "רצינו לחסן את הציבור שלושה חודשים קודם בשביל שברגע האמת, כשביבי יבוא ויבקש להציל אותו, אנשים יבינו שאין צורך".