ביטן: שקד ראויה לשרה מטעם הליכוד

ח"כ דוד ביטן רואה בשרה שקד ראויה לכהונת שר מטעם מפלגתו, הליכוד, בניגוד לשר נפתלי בנט בשל התבטאויותיו החריפות כלפי ראש הממשלה.

ערוץ 7 , ט' בניסן תשע"ט

תופרים קואליציה. דוד ביטן עם נתניהו
תופרים קואליציה. דוד ביטן עם נתניהו
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

השרה איילת שקד ראויה להיות שרה מטעם הליכוד. כך קובע הבוקר (ראשון) יו"ר הקואליציה לשעבר, חבר הכנסת דוד ביטן, בראיון ל'חדשות הבוקר' בערוץ 12.

לדבריו לו הייתה שקד מקבלת את הצעתו כפי שנאמרה בעבר לא הייתה מוקמת מפלגת 'הימין החדש' ושקד הייתה מוצאת את עצמה בצמרת הליכוד בשל פופולאריות רבה לה היא זוכה בשורות המפלגה, אך לדאבונו שקד עשתה מספר טעויות, כהגדרתו. "אם היתי נתניהו הייתי ממנה אותה לשרה מטעם הליכוד".

כאמור, כאשר נשאל אם שקד ראוי לתפקיד שרה מטעם הליכוד השיב בחיוב. עם זאת כאשר נשאל אודות השר בנט השיב בשלילה, והבהיר את הדברים בהתבטאויותיו הקשות של בנט כלפי ראש הממשלה, נתניהו.

עוד התייחס חבר הכנסת ביטן למשה כחלון ומפלגתו וקבע כי אלו יוכלו בנקל להשתלב בליכוד, בשל עמדותיהם ובשל אישיותם הפוליטית והציבורית. "תמיד היינו מוכנים לקבל אותו בברכה. הוא ליכוד ואלי כהן ליכוד. הדבר תלוי בדרישות".

באשר למו"מ הצפוי עם אביגדור ליברמן הדורש את משרדי הביטחון והפנים קובע ביטן כי דרישותיו מוגזמות שכן נתניהו קבע את נוסחת חלוקת התיקים בממשלה הבאה. זאת כאשר העניק ל'איחוד מפלגות הימין' שני תיקים בכל תוצאה שתושג. לטעמו בכך נקבע שכל מפלה תקבל שני תיקים, אך שני תיקים בכירים ברמת הביטחון והפנים לא יוכלו להימסר לאותה מפלגה.

ביטן רואה בשר יריב לוין כמועמד הראוי ביותר לתפקיד שר המשפטים. "הגיע הזמן שהליכוד ייכנס לעניין באופן מובהק", אמר.