קיש: לימודים לחיילים מתקציב המדינה

חבר הכנסת יואב קיש קורא למפלגתו, הליכוד, לשלב בהסכמים הקואליציוניים את מימונה מתקציב המדינה של תכנית 'ממדים ללימודים'.

ערוץ 7 , ט' בניסן תשע"ט

ח"כ יואב קיש
ח"כ יואב קיש
צילום: חזקי ברוך

חבר הכנסת יואב קיש יפעל להכללתה בהסכמים הקואליציוניים של חקיקה למתן שכר לימוד לכל צעיר המשתחרר משירות בצה"ל במימון המדינה ולא במימון תורמים ופילנטרופים.

"כיום התכנית הזו (ממדים ללימודים) מבוססת על תרומות וצריך לעגן אותה בתקציב המדינה. מדובר בפיקדון שהסכום שלו נמוך, צריך להגדיל את הפיקדון עם ייעוד ללימודים. הפיקדון הוא לקורס פסיכומטרי ורכישת מקצוע, אנחנו רוצים להגדיל את הסכום כדי לאפשר לחיילים ללכת ללימודים", מצוטט חבר הכנסת קיש ב'ישראל היום'.

קיש מציין כי "בקדנציה הקודמת שלנו התוכנית הזו החלה, הצבא מקבל כספים מתרומות ומעביר אותם רק ללוחמים. יש שם מנגנון שלם שמתבסס על שליש מענק שחרור, שני שלישים תוספת וזה משתנה בהתאם לתואר אקדמי או טכנולוגי. הרעיון הוא לשכפל את המודל לכלל חיילי צה"ל. העלות התקציבית היא 600 מיליון שקלים, כל חייל שמשתחרר יוכל ללכת ללימודים ויקבל כסף מהמדינה".

על צעדיו שלו מציין קיש ואומר: "לקחתי את זה קדימה. הכנתי הצעת חוק, דיברתי על זה בקדנציה הקודמת עם ראש הממשלה ושר הביטחון, ורק כיוון שהוקדמו הבחירות לא הספקנו להעביר את זה לחקיקה מלאה. עכשיו, לאור חוק הגיוס שיתקדם, זה הכרח וראוי שנקדם את זה בליכוד. נצטרך לראות איך מתארגנים על זה מבחינה תקציבית, חלק מהתקציב יהיה ממשרד הביטחון וחלק תוספת, אבל הכוונה היא לייצר מנגנון שלפיו כל חייל יהיה זכאי לקבל שכר לימוד בסיום השירות שלו".