סמוטריץ' למצביעי הימין החדש: "אהיה השליח שלכם בכנסת"

יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ בצלאל סמוטריץ', פונה במאמר שפרסם הבוקר למצביעי בנט ושקד, "האלונקה שלכם היא גם שלי". המאמר המלא

ח"כ בצלאל סמוטריץ' , ט' בניסן תשע"ט

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
צילום: יוני קמפינסקי

שבוע הבחירות עבר, ואנחנו בפתחו של שבוע חדש, שייוחד כנראה - בצד קולות הקרצוף וריח האקונומיקה - לראשיתו של משא ומתן להרכבת הממשלה.

בנקודה הזו אני מבקש לכתוב כמה מילים אישיות.

ראשית אפתח בתודה.

תודה לכל מה שתמך, עזר ופרגן. תודה לפעילים, למתנדבים, וכמובן למצביעים.

עברנו תקופה מאתגרת, קשה ומרתקת.

תודה לכולכם.

אני מתפלל לה' שאזכה להיות שליח נאמן לכם, ולכל עם ישראל. אני מאמין שהדרך בה אנו מאמינים - דרך של תורה ומעשה, עם ישראל, ארץ ותורה - היא דרך שיש בה בשורה גדולה לעם ישראל.

לאורך כל מערכת הבחירות חזרתי ואמרתי שהציונות הדתית היא הדבר הכי לא מגזרי שיש, שהיא הדבר הכי כללי והכי אידיאליסטי, שמעצם קיומה היא מהווה מודל של הישראלי האידיאלי, שהיא התנועה שהטביעה את החותם העמוק ביותר על ההוויה הישראלית בעשורים האחרונים, בכל התחומים וללא שום פרופורציה לגודלה היחסי באוכלוסייה.

כאלה בעזרת השם נמשיך להיות - מפלגה ציונית דתית ברורה, שהיא הכי כללית והכי לאומית שיש. נשקיע רבות בבניית הכור האטומי הזה, מתוך תודעה ברורה שהוא חייב להזרים חשמל לכל מדינת ישראל. בכל רגע נתון ובכל התחומים.

כפי שהבטחנו, נעשה בעזרת השם ככל שנוכל לשנות את מערכת המשפט, לשפר את מערכת החינוך, לשמור על מסורת ישראל - השבת הכשרות והגיור, לשמור מכל משמר על הארץ הטובה שלנו ולקדם את חזון הריבונות וההכרעה. נעסוק גם בכלכלה ובחברה ונעשה הכל כדי שמדינת ישראל תהיה המקום הטוב ביותר עלי אדמות.

נוכיח שכל זה לא סותר את הדאגה לציבור המדהים הזה ולמפעלים שלו, שהם-הם שהופכים אותו למה שהוא, עם יכולת השפעה והובלה גדולה כל כך.

לצערי, עם חמישה ושישה (כולל הרב אלי) מנדטים קשה קצת יותר לפעול ולשנות. הרבה יותר קשה ללחוץ. אבל אנחנו נעשה את המיטב, ונעבוד עם מה שיש, בכל הכוח!

אני מודה לה' ולכם, שראיתם בי שליח נאמן, ואני מבטיח לעשות כל מה שאוכל כדי לא לאכזב.

אנחנו מחויבים לכם.

וכעת, כמה מילים לחברי וחברותי, מצביעי הימין החדש.

בראש ובראשונה, אי אפשר שלא להזדהות עם הציבור הגדול שהצביע לימין החדש, האמין בבשורה וכואב כעת על הפספוס כחוט השערה. כל כך חבל ומתסכל. אי אפשר גם שלא לכאוב את היעדרם של נפתלי ואיילת מהמגרש הפוליטי.

זה נכון, הייתי נגד המהלך האחרון שלהם. לא הסתרתי את דעתי. חשבתי מהרגע הראשון שזה מהלך מסוכן. אבל, זה לא סותר את ההערכה שלי לנפתלי ולאיילת, את הצער על איך שהדברים הסתיימו וכמובן על הפגיעה בגוש הימין שיכל להיות הרבה יותר גדול. עבדתי בחברות ובאופן צמוד והדוק עם איילת ונפתלי בקדנציה החולפת, יחד קידמנו חוקים ועניינים רבים למען עם ישראל וארץ ישראל.

גם כאשר לא הסכמנו, וזה קרה פעמים לא מעטות, המשכנו לעבוד כתף אל כתף. נפתלי ידע שאני מעריך את עבודתו, והוא ידע להעריך אותי דווקא בשל כך שמעולם לא היססתי להביע דעה אחרת ממנו. כציבור אנחנו חבים להם הכרת הטוב, והיא לא נעלמת גם אחרי המהלך הפוליטי השגוי שהם עשו.

אבל עכשיו אנחנו עם הפנים הלאה.

חברים וחברות,

אתם ועוד עשרות אלפים הצבעתם 'נ' בקלפי, חלקכם הגדול בני הציונות הדתית או בני ההתיישבות, ראיתם את מפלגת הימין החדש כביתכם, וכעת אתם חשים שאין לכם ייצוג בכנסת.

אני מבטיח לכם, ואני מקווה שתחשו בכנות האמיתית מאחורי המילים הכתובות שלי - אני רוצה ומתכוון להיות שליח שלכם בכנסת. אין בי שום טינה או כעס חלילה. האלונקה שלכם, אלו שלא בחרו בנו, היא גם האלונקה שלי.

אתם יודעים שיש לי עמדה סדורה ברוב הנושאים, וכנראה לא תמיד אנחנו מסכימים בכל דבר, וזה בסדר גמור. אבל אני מתחייב לכך שדלתי תהיה פתוחה גם בכנסת הזו, כמו בכנסת הקודמת, למי שחושב שונה ממני או לא הצביע עבורי, וזו התחייבות מוחלטת. אני מבטיח להקשיב, לשקול, ולדעת גם להשתכנע. וגם אם לא, אז לתת מקום למי שחושב אחרת ממני, מתוך ידיעה ברורה ש"מיניה ומיניה יתקלס עילאה".

יש לנו המון מכנה משותף בחיבור הלאומיות המתחדשת שלנו לתורה ולאמונה, באהבת הארץ וההתיישבות, באחריות שלנו למדינת ישראל ולעם היושב בה, ועוד ועוד. יש לנו גם מחלוקות אבל אני בטוח שהשווה גדול בהרבה מהשונה.

תוך כדי עשייה ברוכה ועמידה באתגרים שמעמידה בפנינו הקדנציה הבאה נוכל בעזרת השם גם להסיק מסקנות פוליטיות וציבוריות שצריך להסיק, אך בעיקר חשוב שנמשיך להרגיש את גאוות היחידה הטמונה בשייכות לציבור המדהים הזה שכוחו והשפעתו אדירים.

אשמח לפעול עבורכם, לנסות לסייע לכל פנייה, בדיוק כפי שהיה בעבר. אשמח מאד לראות את כולם שבים באהבה למפלגה שלנו, שבעזרת ה' בפעם הבאה תהיה גדולה ומאוחדת, מפלגה שתכיל את כל גווני הציונות הדתית.

אני קורא לכם ומבקש מכולכם,

שובו הביתה.

יש לנו הרבה מה לפעול, בכנסת ומחוצה לה.

יחד, כולנו.

ומילה אחת גם לאחים מהצד השני של המתרס הפוליטי, מפלגת כחול לבן ושאר רשימות השמאל. חשוב שנדע להבחין בין היריבות הפוליטית למהות שלנו כחברה. למרות הפוליטיקה היצרית, נזכור שהצד המנצח לא הביס כאן אויב חלילה, והצד המפסיד לא נפל בידי אף אחד. חשוב שנזכור שאנשים אחים אנחנו, שצריכים ורוצים לחיות כאן ולהמשיך לחלוק ולהתווכח כאן יחד כעם אחד בכבוד ובאהבה. הלוואי.

כעת, אני ניגש, יחד עם הרב רפי והחברים הנוספים, לפרק נוסף שבסיומו בעזרת השם נהיה חלק מממשלה לאומית וימנית טובה.

בשם ה' נעשה ובעזרת השם נצליח.

שבוע טוב,

בצלאל