חיים רמון תוקף: סחיטה באיומים

רמון תוקף את הפרקליטות בעקבות איומיה לקראת מינוי יריב לוין לשר המשפטים. "פועלת בכל האמצעים נגד פוליטיקאים המאיימים על כוחה"

עדו בן פורת , ט' בניסן תשע"ט

חיים רמון
חיים רמון
Photo by Yoav Ari Dudkevitch / FLASH90

השר לשעבר חיים רמון הגיב לדברי הפרשנים אמנון אברמוביץ וגיא פלג ולפיהם מינוי יריב לוין לשר המשפטים יגרום למערכת המשפט לנקום בראש הממשלה בנימין נתניהו העומד לפני הגשת כתב אישום בכפוף לשימוע.

"לצפות ולא להאמין. גיא פלג אומר כי המערכת המשפטית נקמה באולמרט שהעז למנות את פרידמן
‏לשר משפטים וגורל ביבי יהיה דומה אם ימונה יריב לוין לשר משפטים. אמנון אברמוביץ מוסיף כאילו בצחוק שמינוי לוין יעלה לביבי בעוד שנת מאסר. נשמע כמו סחיטה באיומים", צייץ רמון בטוויטר.

על הטענה שמדובר רק באמירות של פרשני חדשות 12 הגיב רמון: "עדות חד משמעית של פרשנים בכירים שהפרקליטות פעלה ופועלת בכל האמצעים נגד פוליטקאים המאיימים על כוחה ומעמדה".

גם שרת התרבות מירי רגב (הליכוד) הגיבה לאיומי הפרקליטות: "יושבים שני פרשנים באולפן שישי ובשם מערכת אכיפת החוק למעשה משגרים איומים כלפי רה"מ שלא ימנה אדם מסוים לתפקיד שר המשפטים. זה פשוט בלתי נתפס... הגיע הזמן לעשות סדר!".

ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ מהאיחוד הלאומי שרוצה גם הוא להתמנות לשר המשפטים, שאל "אם מינוי יריב לוין לשר משפטים זה עוד שנה בכלא לנתניהו, כמה שנים זה מינוי שלי?".

בתנועה למשילות ודמוקרטיה מגדירים את הפרשנות כ"מבהילה", ומציינים, "בקדנציה הזו חייבים לעשות ניקוי אורוות עמוק ולבער את המציאות החולה הזו, בה נבחרי ציבור וראש ממשלה חוששים לפעול שמא המערכת תטפול עליהם עונשים".