מי יגן על עובדי ההסתדרות?

בארגון העיתונאים טוענים כי הנהגת ההסתדרות מתנכלת להם בעקבות הניסיון להגן על עובדי אתר "דבר ראשון" שבבעלות ההסתדרות.

ערוץ 7 , ט' בניסן תשע"ט

בניין ההסתדרות. ארכיון
בניין ההסתדרות. ארכיון
צילום: תומר נאוברג, פלאש 90

ארגון העיתונאים, אחד מארגוני העובדים המהווים חלק מהסתדרות העובדים, טוענים כי הנהגת ההסתדרות מתנכלת להם על ניסיונו של הארגון להגן על עובדי אתר "דבר ראשון" שבבעלות ההסתדרות, הנמצא על סף סגירה.

בפוסט שפורסם לפני הצהריים (ראשון) בדף הפייסבוק הרשמי של הארגון נאמר, "ביום חמישי אחר הצהריים קיבלנו מגורם בכיר בהסתדרות מכתב שמורה לנו לפנות עד היום בעשר בבוקר (!) את כל החדרים של ארגון העיתונאים, שאליהם נכנסנו לפני כשלושה חודשים".

"במכתב צוין שהארגון יעבור למשרדיו הישנים, שגודלם הוא בדיוק מחצית מהמשרדים הנוכחיים ולא יכולים בשום דרך להכיל שישה עובדים, גם לא בקירוב. כמובן שהמכתב לא מכיל שום הסבר או נימוק להזזה או לבהילות שבה דורשים לבצע אותה", נטען עוד בפוסט.

בארגון טוענים, "אין דרך אחרת להתייחס לזה מאשר ניסיון התנכלות בוטה וכוחני, שמטרתו להתנקם בארגון העיתונאים על שמילא את חובתו וגינה בחריפות את ההורדה הפתאומית והשערורייתית של אתר החדשות ההסתדרותי "דבר ראשון" ולאחר מכן איגד את עובדיו - בדיוק כמו שעשינו ונעשה בכל כלי תקשורת אחר ולא משנה מי הבעלים שלו. זאת התנכלות שהיא גם על רקע העתירה האישית, שהגיש יו"ר הארגון נגד חילופי יושבי ראש הסתדרות ללא בחירות כלליות, שנמצאת כרגע בערעור בבית המשפט העליון".

"ארגון העיתונאים לא יירתע וימשיך לבצע את תפקידו ולהגן על העיתונאים והעיתונות, ולא משנה מי המו"ל. הניסיון להתנכל לארגון בשל כך הוא התנהלות פסולה שאין לה מקום אצל שום מעסיק, קל וחומר לא בגוף ציבורי חשוב כמו ההסתדרות, שכארגון עובדים הדמוקרטיה אמורה להיות נשמת אפו", מוסיפים בארגון העיתונאים.

מההסתדרות נמסר בתגובה, "המשרדים שארגון העיתונאים נדרש לפנות, נועדו מלכתחילה לשמש את האגף לקשרים בינלאומיים של ההסתדרות, אשר אמון על כל פעילות הארגון בעולם, עומד בחזית המאבק נגד ה-BDS בזירת האיגודים המקצועיים ומארח באופן תדיר משלחות רשמיות מחו"ל".

"לפני כשלושה חודשים התאפשר לארגון העיתונאים לעשות שימוש במשרדים אלו לנוכח עיכוב לא מתוכנן בכניסתו לתפקיד של מנכ"ל האגף לקשרים בינלאומיים, שהחל עתה בעבודתו", הוסיפו בארגון.

"יודגש כי בבסיס ההחלטה הארגונית לשינוי משרדים, לא נעוצה שום כוונה לקפח את עובדי ארגון העיתונאים ובוודאי שאין רצון לפגוע בפעילות האיגוד המקצועי שמובילה ההסתדרות באמצעות ארגון העיתונאים, לטובת ציבור העובדים. הטענה שמנסה לקשור בין מעבר המשרדים לבין שיקולים זרים היא טענה מגמתית ומשוללת כל יסוד", ציינו בהסתדרות.