מנדלבליט על הטענות לתפירת תיקים: "לא היה ולא יהיה"

היועץ המשפטי לממשלה דוחה טענות ולפיהן הפרקליטות "תתפור תיק" לשר המשפטים באם הוא ינסה להצר את צעדיה של מערכת המשפט.

ערוץ 7 , ט' בניסן תשע"ט

אביחי מנדלבליט
אביחי מנדלבליט
צילום: נועם מושקוביץ/פול

היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, דוחה בתוקף טענות שנשמעו בימים האחרונים ולפיהן הפרקליטות עלולה ''לתפור תיק'' לשר המשפטים באם הוא ינסה להצר את צעדיה של מערכת המשפט.

''בימים האחרונים היו פרסומים שונים כאילו ישנם שיקולים לא מקצועיים שעלולים חלילה להשפיע על עבודתנו, בהקשר למינויים כאלה ואחרים. אני מבקש להבהיר באופן הברור ביותר כי הפרסומים הללו הם חסרי כל ביסוס. הם רעים ומזיקים. לא היה כדבר הזה ולא יהיה כדבר הזה", אמר מנדבליט.

היועץ המשפטי לממשלה דיבר באירוע מורשת של הסנגוריה הצבאית, "העיקרון בדבר עבודה ממלכתית, א-פוליטית ונעדרת משוא פנים הוא אבן יסוד בעבודתם של כלל הגופים המשפטיים הפועלים בשירות המדינה.

"זהו עיקרון יסודי המהווה תנאי בלעדיו אין ליכולתנו לשרת את הציבור, ולהגן על שלטון החוק. העיקרון הזה מלווה גם אותנו במוסד היועץ המשפטי לממשלה בעשייה היומיומית – בייעוץ המשפטי לממשלה, בייצוג המדינה בערכאות ובאכיפת הדין.

"מכוחו של עיקרון זה, השיקולים המכוונים את עבודתנו הם לעולם שיקולי הדין והמשפט", הדגיש אביחי מנדלבליט.

כזכור, בסוף השבוע התייחס פרשן חדשות 12 גיא פלג לאפשרות שיריב לוין ימונה לשר המשפטים הבא. "אני לא מעלה על דעתי שראש הממשלה, שיודע שענייניו צפויים להתגלגל בבית המשפט המחוזי וכנראה בעליון בערעור, ייתן את התיק ליריב לוין", אמר פלג בתכנית "אולפן שישי".

לדבריו, "זה משול לכך שאולמרט נתן את תיק המשפטים לדניאל פרידמן. איך אומרים? לא חוזרים על טעות פעמיים. אני לא מאמין שראש הממשלה שמחזיק את הקלפים יתן את התיק לחבר כנסת כל כך לעומתי לבית המשפט".