מנדט שמיני? "צריך תפילות"

ח"כ יעקב אשר אומר כי עדיין לא ברור האם יהדות התורה תצליח לקבל את המנדט השמיני בכנסת.

מיכל לוי , ט' בניסן תשע"ט

יעקב אשר
יעקב אשר
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

למרות שמדובר במאות קולות בלבד, ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) מודה כי עדיין לא ברור האם מפלגת יהדות התורה תצליח לקבל חזרה את המנדט השמיני שהועבר ממנה לליכוד.

"מדובר בטעות בהקלדה ולא בספירת הקולות ואנחנו בטוחים שהקולות יוכשרו. ישנן טענות על ספירת בעייתית במספר קלפיות ופה אכן כל קול קובע", אמר אשר בראיון לרדיו 'קול חי'.

עם זאת, הבהיר כי "התעלומה שנותרה היא לגבי קלפיות אחרות בהן טוענים במפלגות אחרות שלא הייתה ספירה נכונה".

בדבריו התייחס להישג של יהדות התורה בבחירות. "ראינו זינוק אדיר של ארבעים אלף קולות שנוספו ליהדות התורה מהבחירות הקודמות. זו ההזדמנות של התקשורת לתקן את ההוצאת שם רע והעוול שנעשה כשדיברו על הרבה חרדים שיצביעו למפלגות חילוניות".

אשר התייחס למו"מ עם ליברמן בהרכבת הממשלה. "מי שלוקח סיכון 'להוציא את הנשמה' לאחרים בהרכבת הקואליציה צריך לקחת בחשבון שיש עוד מפלגות בקואליציה. גם ליברמן צריך לזכור שאנחנו הולכים ביחד עם קווי יסוד ברורים והוא יכול להפסיד ביחד עם כולם".

"בנושא הדיור עשינו הרבה מאמצים ולא הצלחנו להגיע ליישום, אנחנו נדרוש לקבל תפקידים וסמכויות של החלטות בתחום, סגן במשרד השיכון אולי יהיה חלק מהדרישות שלנו, המטרה היא שלא יהיו ראשי ערים שיוכלו להדיר את המגזר החרדי מפתרונות הדיור", אמר.