היום: תחילת ההתייעצויות במשכן הנשיא

בזו אחר זו יגיעו אל נשיא המדינה משלחות מטעם הסיעות השונות על מנת להמליץ על מועמדן לכהונת ראש הממשלה הבא.

ערוץ 7 , י' בניסן תשע"ט

ראובן ריבלין
ראובן ריבלין
צילום: פלאש 90

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, יחל היום בהתייעצויות עם נציגי המפלגות לקראת ההודעה על הענקת המנדט להרכבת הממשלה הבאה לאחד מחברי הכנסת.

אל משכן הנשיא יגיעו בשעות הבוקר בזו אחר זו משלחות הסיעות השונות וימליצו על המועמד שלהן להרכבת הממשלה הבאה, מועמד שהגדרתו החוקית היא חבר כנסת המוכן לקבל על עצמו את המשימה.

נציגי המפלגות יגיעו על פי גודלן כאשר מפלגת הליכוד תהיה הראשונה, 'כחול לבן' שניה, ש"ס שלישית, יהדות התורה רביעית וחד"ש-תע"ל היא האחרונה שתגיע היום להתייעצויות. מחר (שלישי) תימשך הגעת המשלחות אל הנשיא וסיעות 'העבודה', 'ישראל ביתנו', 'איחוד הימין', מרצ, 'כולנו' ורע"מ-תע"ל יגיעו לדיון אצל הנשיא.

הפגישות תתקיימנה על אף שרק ביום רביעי יקבל נשיא המדינה מידי השופט מלצר, יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, את התוצאות הסופיות והרשמיות של הבחירות, לאחר השלמת הבדיקות החוזרות בקלפיות על פי דרישות המפלגות השונות.

כל מפגש של הנשיא עם נציגי משלחת ימשך עד 45 דקות ולאחריה יגיעו הנציגים למרכז תקשורת שהוקם במשכן הנשיא, ושם יכריזו על החלטתן באופן רשמי ופומבי.

על פי ההערכות מפלגות הימין והמפלגות החרדיות ימליצו על ראש הממשלה נתניהו למשימת הרכבת הממשלה הבאה, בעוד מפלגת העבודה, מרצ ו'כחול לבן' ימליצו על בני גנץ למשימה. לפי שעה לא ברורה המלצתן של המפלגות הערביות העשויות לבחור שלא להמליץ על איש מהמועמדים לתפקיד.