נדיה כהן: הכאב רק מתגבר

אלמנתו של אלי כהן מחכה לבשורה הגואלת, אבל מתקשה להיות אופטימית. "איך יכול להיות שאחרי יותר מחמישים שנה אין לנו מידע על הגופה".

בני טוקר , י' בניסן תשע"ט

נדיה כהן
נדיה כהן
פלאש 90

משגעים את המשפחה

נדיה כהן אלמנתו של המרגל הישראלי אלי כהן הי"ד שהוצא להורג בסוריה, דוחה בערוץ 7 את הידיעות שהובאו בשם גורמי אופוזיציה סורית על מציאת גופת בעלה והעברתו לרוסיה.

לטענתה מאז הלוויתו של זכריה באומל הי"ד מנסים להעביר לבני המשפחה עוד ועוד ידיעות שונות בנושא. "אני שוללת את הידיעות האלה אולי זה אדם לא שפוי או אדם רע שרוצה להתל ברגשות שלנו. אם היתה ידיעות אמיתית המוסד היה פונה אלינו. מאז הלוויתו של באומל משגעים אותי ואת המשפחה, לי ברור שזה לא נכון".

כהן לא מסתירה את הפסימיות שלה בשיחה עם ערוץ 7. "איך יכול להיות שחמישים ומשהו שנה אין לנו שמץ של מידע על הגופה ובייחוד שהמוסד היה בתוך העניין של השבת גופת באומל. מבחינתי זה הלם שאני מחכה הרבה יותר מהם ואת אלי לא מוצאים.

"כל אדם שיביא את אלי, יביא לנו את הרוגע והשלווה שלהם אנחנו מייחלים. זה לא משנה אם זה הרוסים או גורמים אחרים, אני מבקשת ומתחננת שבאמת זה יקרה. אלי נמצא בראש ובלב שלנו וחסר לנו כל הזמן. אני מאמינה שהמוסד עושה הכול כדי להביאו", היא מוסיפה.

לדבריה, "אלי רצה שנלחם ונדבר עליו על המורשת שלו וזה מה שאני עושה עם בני נוער. אנחנו בקשר טוב עם מערכת הביטחון ועם ראש הממשלה".