נציגי הליכוד: הציבור אמר את דברו

לאחר השיחה עם הנשיא התייצבו נציגי הליכוד בפני התקשורת וחזרו על המלצתם. לוין: מצפה שליברמן יעמוד בדבריו וימליץ על נתניהו.

חזקי ברוך , י' בניסן תשע"ט

נציגי הליכוד בבית הנשיא
נציגי הליכוד בבית הנשיא
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

נציגי הליכוד: הציבור אמר את דברו

נציגי הליכוד שהגיעו הבוקר (שני) לפגישת ההתייעצות עם נשיא המדינה, ובראשם השר יריב לוין והשרה מירי רגב, התייצבו לאחר הפגישה בפני כלי התקשורת וחזרו על המלצתם.

"אנחנו מתחייבים לעשות כל מאמץ להקים ממשלה עם שותפותינו כפי שהיה בקדנציה הקודמת", אמר השר לוין, "אנחנו מאמינים שהשותפות שלנו שהתחייבו לבוחרים להמליץ על נתניהו, אכן יעשו כך. מקווים שנוכל לסיים את המו"מ בצורה טובה ולהקים ממשלה שתפעל למען כל אחד ואחת מאזרחי ישראל, אלה שתמכו בנו ואלה שהצביעו למפלגות אחרות".

בתשובה לשאלה האם נתן אשל יהיה חבר בצוות המו"מ אמר לוין, "צוות המשא ומתן יקבע על ידי ראש הממשלה וכאשר ראש הממשלה יקבע אותו הוא מן הסתם יודיע על כך וכולנו נדע".

לוין נשאל גם על המלצת סיעת ישראל ביתנו, "אנחנו נמתין בסבלנות, כשסיעת ישראל ביתנו תגיע לכאן היא תאמר את דברה. ערב הבחירות אמר אביגדור ליברמן באופן חד וברור שהוא יצטרף לממשלה בראשות נתניהו ואני מצפה בהחלט שכך יהיה. לי אין ספק שזו הממשלה הנכונה שצריכה לקום כאן, הציבור אמר את דברו והכרעה דמוקרטית צריך לדבר".

בתשובה לשאלה האם יבקש מראש הממשלה את תיק המשפטים ענה לוין, "מוקדם מאוד לדון בנושא חלוקת תיקים, צריך קודם שראש הממשלה יקבל את הזכות להרכיב את הממשלה, צריך לסיים את המשא ומתן עם השותפות שלנו, ולאחר שאנחנו נסיים את המשא ומתן עם השותפות שלנו ונדע בכלל אלו תיקים ישארו בידי הליכוד אפשר יהיה לבוא ולבקש איש איש את בקשותיו, לי בשלב הזה יש רק ציפיה אחת, לקבל את המנדט להרכבת הממשלה ולהתחיל במלאכה הזו".

"אני לא אסתיר ואומר שאני תמיד רציתי להוביל שינוי יסודי, גדול ועמוק במערכת המשפט אבל מינוי שרים זאת החלטה של ראש הממשלה וכל החלטה שהוא יקבל אני אקבל אותה", הוסיף לוין.

השרה מירי רגב אמרה, "אני שמחה תודה לאל שאנחנו גם המפלגה הגדולה וגם נקבל 61 ממליצים. הציבור אמר את דברו ונתן אמון ברור בראש הממשלה ובמפלגת הליכוד".