סמוטריץ' ופרץ - לפגישה אצל נתניהו

הפגישה תתקיים בנפרד משום שהרב פרץ שוהה כעת בחופשה עם משפחתו באילת

חזקי ברוך , י' בניסן תשע"ט

סמוטריץ'
סמוטריץ'
צילום: אלירן אהרון

ראש הממשלה בנימין נתניהו זימן אליו לפגישה בשעות הצהריים את יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' (איחוד מפלגות הימין). מחר ייפגש נתניהו עם עם הרב רפי פרץ.

מאיחוד מפלגות הימין נמסר כי הפגישה תתקיים בנפרד משום שהרב פרץ שוהה כעת בחופשה עם משפחתו באילת אולם הוא שוחח עם סמוטריץ' והשניים שוחחו היום ותאמו עמדות.

בית הנשיא בירושלים החל הבוקר (שני) סבב ההתייעצויות של נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין עם נציגי המפלגות לכנסת ה-21, שלאחריהן יטיל את הרכבת הממשלה על אחד מחברי הכנסת.

"אמרתי לפני הבחירות ואני חוזר ואומר - נשיא לא בוחר ראש ממשלה", הצהיר ריבלין. "גם לא אדם אחד מתוך אזרחי המדינה בוחר, אלא הריבון בוחר והריבון הוא העם. אנחנו באים היום על מנת להתחיל את התהליך שאמור לשקף את רצונם של אזרחי המדינה כפי שבא לידי ביטוי בהצבעתם בבחירות. לנשיא יכולה להיות דעה אבל זה לא משנה לעניין זה".

אחרי הליכוד וכחול לבן, יהדות התורה הייתה המפלגה השלישית שנפגשת עם הנשיא. יו"ר המפלגה, סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, טען כי לפי ספירת ועדת הבחירות, חזר אליהם המנדט השמיני שמגיע על חשבון הליכוד. בוועדת הבחירות סירבו להתייחס לדברים.