הישג לבנט: נדחתה העתירה, אור ירוק להקמת הפקולטה

נמחקה עתירתם של פרופ' אלון הראל מהאוניברסיטה העברית ודוד הראל ממכון ויצמן נגד פתיחת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת אריאל

ערוץ 7 , י' בניסן תשע"ט

בנט באריאל
בנט באריאל
צילום: דוברות

שופטי בג"ץ מחקו הבוקר (שני) את עתירתם של פרופ' אלון הראל מהאוניברסיטה העברית ודוד הראל ממכון ויצמן נגד פתיחת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת אריאל.

בעתירה שהוגשה לפני שבועיים טענו העותרים כי הליך הקמת הפקולטה לרפואה התבצע בצורה לא תקינה, תוך "עיגול פינות", ולכן פנו בדרישה לבג"צ כדי שזה יעצור את הקמת הפקולטה, אשר עתידה להיפתח בחודש אוקטובר הקרוב.

הבוקר כאמור החליט בג"ץ למחוק את העתירה ובכך נתן "אור ירוק" לפתיחת הפקולטה כבר שנה הבאה, וזאת בעקבות החלטת המל"ג בשבוע שעבר לאשר את פתיחת הפקולטה.

נזכיר כי את הקמת הפקולטה לרפואה באריאל אישרה ועדת בדיקה בלתי תלויה שהורכבה מגורמי מקצוע בתחומי הרפואה והאקדמיה, ולאחר מכן קיבל המהלך את אישורי הועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת), המועצה להשכלה גבוהה ביהודה ושומרון (מל"ג יו"ש) וכן אישור סופי במל"ג ישראל בשבוע שעבר.

את תהליכי האישור במל"ג יו"ש ובמל"ג ישראל ליווה מקרוב היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. בג"צ דחה את העתירה ואישר את הקמת הפקולטה לרפואה כמתוכנן.

שר החינוך ויו"ר המועצה להשכלה גבוהה, נפתלי בנט, שיזם את המהלך ודחף לפתיחת הפקולטה חרף התנגדותן החריפה של האוניברסיטאות, בירך כבר בשבוע שעבר על ההחלטה ואמר "מערכה של שנתיים הסתיימה בניצחון גדול. חברי המל״ג קיבלו החלטה נכונה לטובת מדינת ישראל, שסובלת ממחסור חמור ברופאים. עמדנו מול לחצים עצומים של גורמי שמאל בעלי אינטרס, מול קרטל אוניברסיטאי שעשה הכל, הלכה למעשה, כדי לתקוע מקלות בגלגלים. זהו ניצחון השכל הישר על פני האינטרס הצר".