יו"ר ההסתדרות: מסע הסתה ושיסוי

יו"ר ההסתדרות בתגובה ליוזמת נתניהו להגבלת זכות השביתה, "מי שיעמיד במבחן את עוצמת העבודה המאורגנת יגלה מהר מאוד את גודל הטעות".

ערוץ 7 , י' בניסן תשע"ט

ארנון בר דוד
ארנון בר דוד
צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד הגיב לפני זמן קצר לדבריהם של ראש הממשלה ושל שר התחבורה, שהבהירו שבדעתם לפעול להגבלת זכות השביתה בשירותים חיוניים.

"הכוונה לכרסם בזכות השביתה ולהחליש את ציבור העובדים, מערערת את יסודות הדמוקרטיה ותפגע בכל אזרחי ישראל", אמר בר דוד.

לדבריו, "ההסתדרות שהוכיחה את מחויבותה לדרך של הידברות, לא חוששת ומכירה היטב גם את הדרך השנייה. כל מי שינסה להעמיד במבחן את עוצמתה של העבודה המאורגנת, יגלה מהר מאוד את גודל הטעות שלו".

"פנינו לשלום ולשיתוף פעולה למען חיזוק מעמד העובדים ושיפור השירות לאזרח אך מי שינסה לנצל את זה לטובת מסע הסתה ושיסוי כלפי העובדים, ייענה ביד קשה", הוסיף בר דוד.

מוקדם יותר היום התייחס ראש הממשלה להשבתות החוזרות של רכבת ישראל עקב יחסי העבודה הגרועים בחברה, וציין ככי יפעל לפתרון הנושא.

"הרכבת צריכה לנסוע, אנחנו הנחנו פסי רכבת ואין שום הצדקה לכך שקומץ אנשים ישביתו את הרכבות למיליוני אזרחי ישראל ולחיילים, זה לא יהיה", אמר נתניהו.

"לכן, השבוע אני עומד להקים צוות שימנע השבתת שירותים חיוניים במדינה ויאפשר את חופש התנועה לכל אזרחי ישראל", הוסיף ראש הממשלה.

כזכור, ביום שישי האחרון בשעה 8:00 בבוקר הושבתה תנועת הרכבות בכל רחבי הארץ לאחר שכמחצית ממנהלי התנועה בפיקוד הארצי של הרכבת הודיעו על מחלה.

בעקבות ההשבתה התנהלו חילופי האשמות בין הנהלת הרכבת לוועד העובדים בשאלה האם מדובר היה בהשבתה פראית מצד העובדים או בכשל ניהולי של הנהלת הרכבת.