מי מאיים על חברת הקונגרס המוסלמית?

חברת הקונגרס אילהן עומאר טוענת שקיבלה איומים ברצח לאחר שהנשיא טראמפ הגיב ב"לעולם לא נשכח", על נאום שנשאה בגנות היחס למוסלמים.

ניסן צור , י' בניסן תשע"ט

אילהן עומאר
אילהן עומאר
צילום: רויטרס

אילהן עומאר, חברת הקונגרס מטעם המפלגה הדמוקרטית, טוענת כי קיבלה בימים האחרונים כמות גדולה של איומים על חייה, לאחר שהנשיא טראמפ צייץ בחשבון הטוויטר שלו נגדה.

ביום שישי העלה הנשיא טראמפ ציוץ בו כתב "לעולם לא נשכח" לצד סרטון וידאו של הנאום שנשאה עומאר בו התלוננה על היחס המפלה אותו מקבלים לטענתה האזרחים המוסלמים בארה"ב מאז ופיגועי 11 בספטמבר.

"מאז ציוץ הנשיא ביום שישי בערב, חוויתי עלייה משמעותית בכמות האיומים הישירים על חיי. רבים מהאיומים מתייחסים או עונים ישירות לוידאו שהעלה הנשיא טראמפ. אני מודה למשטרת הקפיטול, ה FBI, ליו"ר בית הנבחרים ומשמר הקונגרס על תשומת הלב שהם מקדישים לאיומים האלו. לרטוריקה אלימה וכל צורה של הסתה אין מקום בחברה שלנו, ובוודאי לא מהמפקד העליון של ארה"ב", אמרה עומאר.

בנאום שנשאה בחודש שעבר, אותו העלה טראמפ לצד הציוץ נגדה, אמרה עומאר כי "במשך זמן רב מדי חיינו עם תחושת אי הנוחות של להיות אזרח מדרגה שנייה. למען האמת נמאס לי, וכל אזרח מוסלמי במדינה הזו צריך להיות עייף מכך. כולנו מתחילים לאבד גישה לזכויות האזרח שלנו".

דוברת הנשיא, שרה סנדרס, הכחישה כי האיומים על חייה של עומאר נובעים מהציוץ של הנשיא נגדה. "הנשיא בוודאי אינו מטיף לאלימות כלפי אף אחד. עם זאת, הנשיא חייב להגיב לאמירות האנטישמיות החוזרות ונשנות של חברת הקונגרס", אמרה סנדרס.