ילד שתה חומר ניקוי ואושפז בבית חולים

בן 4 מהישוב חרמש מאושפז במרכז הרפואי הלל יפה עקב שתיית חומר ניקוי חריף. "הנזק ממגע עם חומרי חיטוי עלול להיות הרסני".

רעות הדר , י"א בניסן תשע"ט

סלין ולירוי בפינת המשחקים של מחלקת הילדים
סלין ולירוי בפינת המשחקים של מחלקת הילדים
צילום: משרד הדוברת

לירוי בן הארבע מהישוב חרמש שתה בשגגה חומר ניקוי שהיה ככל הנראה מהול במים. הוריו הבהילו אותו לחדר מיון ילדים של המרכז הרפואי הלל יפה, שם נבדק ואושפז להשגחה.

אימו סלין מספרת: "הילד מזג לעצמו מים מכד מים קרים מהמקרר, ולאחר לגימה אחת מיד אמר לי שיש להם טעם של סבון. דקה אחר כך הוא החל לבכות ולהקיא. הנחתי שאולי נשאר חומר חיטוי בכד, שלא נשטף היטב במים ומולא במים שהוכנסו למקרר, אבל למען הסר ספק- ניגשנו לחדר המיון להיבדק והבאנו את חומר החיטוי איתנו".

מצבו של לירוי טוב אבל כמקובל במקרים כגון אלו, הוא יעבור בדיקות נוספות על מנת לוודא שלא נגרם נזק לוושט.

ד"ר עדי קליין, מנהלת מחלקת ילדים של המרכז הרפואי, אמרה "זה הזמן הזה בשנה שכולם מנקים וחומרי הניקוי מסביבנו בכמויות גדולות מהרגיל. נוסיף לזה שהילדים בחופשה, מה שהופך את זמינותם של החומרים גבוה יותר עבורם ועקב כך סכנה לגרימת נזק רציני באם יבואו איתם במגע, ובעיקר אם ישתו אותם בשגגה כי יחשבו שמדובר במשהו אחר.

''הנזקים לוושט או לקנה הנשימה עשויים להיות הרסניים. במקרה של לירוי, אמנם ההורים הקפידו על הרחקת חומרי הניקוי, אבל נשאר חומר חיטוי בכלי שנוקה. אי לכך, גם כאן חשוב להעלות את המודעות בעת הניקיונות, ולוודא הסרה מלאה של חומר החיטוי בגמר הניקוי", הוסיפה הרופאה הבכירה.