הימין החדש: ''זיופי בחירות חמורים''

במפלגה של בנט ושקד טוענים כי ב-8% מהקלפיות נמצאו פערים, בחלקן הונאות חמורות. בזמן הקרוב תחליט המפלגה על צעדי ההמשך.

ערוץ 7 , י"א בניסן תשע"ט

לא מוותר. נפתלי בנט
לא מוותר. נפתלי בנט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

במפלגת הימין החדש בראשות נפתלי בנט ואיילת שקד טוענים כי אותרו ממצאים חמורים וחד משמעיים המעידים על זיופים בקלפיות.

בימין החדש מותחים ביקורת על מנכ״לית ועדת הבחירות המרכזית, עו״ד אורלי עדס, שלא הסכימה להמתין עם ההודעה לתקשורת על תוצאות הבחירות לכנסת, ''החיפזון גבר על ההיצמדות לעובדות".

"נציין שעד כה הוועדה התנהלה דווקא בצורה ראויה תוך שיתוף פעולה, כך ששינוי הכיוון הפתאומי מעורר תמיהה", אומרים במפלגה.

בימין החדש מספרים כי ב-8% מהקלפיות המדגמיות שהעבירו לבדיקת הוועדה, נמצאו פערים בין מספר הקולות שנרשמו במחשב המרכזי לבין מספר הקולות בפועל, כולל מצבים בהן נמחקו כל קולות הימין החדש בקלפיות מסוימות.

ב-10% נוספים מהקלפיות הללו, עד לרגע זה לא קיבלה המפלגה העתק של פרוטוקול הקלפי, כך שאין לה כל אפשרות לבצע את הבדיקה.

אנשי ״הימין החדש״ ממשיכים בבדיקה יסודית כדי לגבש את החלטתם לגבי ההמשך, "נפרסמה ברגע שנשלים את הבדיקה. את ההחלטה נקבל על סמך כלל הנתונים והבדיקות".

במפלגה מציגים דוגמא לאחת הקלפיות שהועברה לבדיקה: קלפי מספר 53.2 בעפולה. "ראו את הפערים בין התוצאות של מפלגת העבודה, יהדות התורה והימין החדש בפרוטוקול הקלפי הרשמי לבין מספר הקולות בפועל, כפי שמשתקפים גם בשעה זו באתר האינטרנט של וועדת הבחירות. ניכר שזו אינה טעות הקלדה אלא העברה מכוונת ובלתי חוקית של קולות ממפלגה למספר מפלגות אחרות".טוען....

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט חנן מלצר יגיש מחר (רביעי) את תוצאות הבחירות לכנסת ה-21 לנשיא המדינה ראובן ריבלין.

על פי התוצאות, מפלגת הליכוד עם 35 מנדטים, רשימת ''כחול לבן'' עם 35 מנדטים גם כן.

שתי המפלגות החרדיות, ש"ס ויהדות התורה, מקבלות כל אחת שמונה מנדטים. אחריהן יהדות התורה רשימת חד"ש-תע"ל עם שישה מנדטים ומפלגת העבודה שמקבלת גם היא שישה מנדטים.

סיעת ''ישראל ביתנו'' עם חמישה מנדטים בכנסת החדשה, איחוד מפלגות הימין עם חמישה מנדטים, מרצ - 4 מנדטים, כולנו - 4 מנדטים ורע"ם-בל"ד עם 4 מנדטים.

נשיא המדינה ראובן ריבלין המשיך היום בסבב ההתייעצויות עם נציגי סיעות הכנסת, שימליצו לו על מי להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה הבאה.

נתניהו קיבל 65 ממליצים ובני גנץ עם 45, מה שיחייב את נשיא המדינה להטיל על נתניהו את הרכבת הממשלה.

נציגי המפלגות רע"מ-בל"ד אמרו בפגישתם עם הנשיא ראובן ריבלין כי "מבחיתו נתניהו לא ראוי להיות ראש ממשלה. מאחר ואף מפלגה לא מציעה אלטרנטיבה לסיום הכיבוש, אנו לא ממליצים על אף מועמד".

נציגי מפלגת ''כולנו'' של משה כחלון המליצו על נתניהו להרכבת הממשלה וסיפרו לנשיא ריבלין כי לפי שעה אין משא ומתן להצטרפות שלהם לליכוד. "אין משא ומתן בשמה של 'כולנו'. לא היה ואין כזה נכון להרגע. דיבורים יש עם כולם בכל מיני מעגלים".

ח"כ רועי פולקמן הוסיף: ''אנחנו מובילים קו ממלכתי. אני לא מתחייב שלא נחבור לליכוד בעתיד. ניכנס למו"מ ומה שמשרת אותנו יהיה על השולחן".

נציגי סיעת מרצ המליצו לנשיא להטיל על בני גנץ את הרכבת הממשלה. יו''ר מרצ ח''כ תמר זנדברג אמרה כי ''לצערי השמאל הפסיד בבחירות ואנחנו מקבלים את הכרעת העם. המילה שמאל הפכה למושמצת וגנאי אבל אנחנו נושאים אותה כדגל וגאווה.

"מרצ סימנה דרך וחוטפת גם איומים, דיכוי הצבעה ודיכוי מצביעים על ידי מצלמות. מרצ תהיה באופוזיציה להילחם בסיפוח ובברית הסיפוח תמורת חילוץ נתניהו מכתב אישום", הוסיפה.

קודם לכן נפגש ריבלין עם נציגי סיעת ''איחוד מפלגות הימין'', חברי הכנסת הרב רפי פרץ, מוטי יוגב, בצלאל סמוטריץ' ועידית סילמן, שהמליצו להטיל את הרכבת הממשלה על בנימין נתניהו.

הרב פרץ אמר לריבלין: ''אנחנו שמחים להיות כאן. זכיתי להכיר את רעייתך ואני מאחל לה רפואה שלמה. אנחנו מפלגה אחת שנבחרה ביחד ולכל אורך כל הדרך הכרזנו שנבקש מכבוד הנשיא שנתניהו יהיה ראש הממשלה הבא וכך גם הבוחר אמר את דברו''.

ח''כ סמוטריץ' אמר לנשיא כי ''בדמוקרטיה צריך לקיים את רצונו של הבוחר. בסופו של יום יש לטפל באחוז החסימה. מפלגות הימין איבדו שבעה מנדטים''.

סמוטריץ' קרא להקים ממשלת ימין, ''ממשלת אחדות לא תשקף את רצונו של הציבור. צריכה לקום ממשלה ימנית וצריכה להיות ממשלה של העם כולו, להיות קשובה למיעוט ולהיות קשובה לכל העם ולקיים דיאלוג''.

מוקדם יותר המליצה סיעת ישראל ביתנו להטיל על בנימין נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה.

ח"כ יוליה מלינובסקי אמרה לריבלין: "אנחנו בסיטואציה מורכבת, חובתנו לשמור על איזון דק בין דת ומדינה. אנחנו כסיעה לוקחים על עצמנו להיות מגן של הציבור החילוני, לצד כבוד לציבור הדתי. גם בהרכבת הקואליציה חשוב שהאיזון יישמר".

חבר הכנסת המיועד יבגני סובה הבהיר לקראת המשא ומתן הקואליציוני: ''לא חוששים מבחירות חוזרות. יש מו''מ ומתן והדרישות שלנו ברורות. מי שרוצה אותנו בקואליציה יודע מה העמדות שלנו''.

מוקדם יותר המליצו נציגי מפלגת העבודה על ח"כ בני גנץ (כחול לבן) כמועמד שלהם להרכבת הממשלה הבאה. יו"ר המפלגה אבי גבאי אמר "לא נכון שאנשים יהיו כל כך הרבה שנים באותו תפקיד. יחד עם זאת, העם החליט, שמע הכל וקיבל את ההחלטה".

הנשיא ריבלין פנה לח"כ טל רוסו וקרא לו שלא לפרוש מהתפקיד: "חשבתי פעמים רבות כי חוק הצינון מרחיק אנשים מצוינים לתקופה שאין בה צורך. אני יודע שאם תצא ייכנסו אנשים מצוינים, אבל טוב שמי שהחליט שהוא רוצה לתרום למדינה יישאר בה".

חבר הכנסת איציק שמולי (מפלגת העבודה) אמר בבית הנשיא כי הוא מאוכזב מתוצאות הבחירות. "אני בא עם תחושה, עם חשש וחרדה לא מדרך הימין אלא משכרון הכוח ושהכל מותר. במדינה שלי כבר בקדנציה האחרונה ישנה תפיסה שמתקבעת שלאומיות יהודית סותרת שיווין אזרחי.

''במדינה שלנו הברזל נגד אויבים הופך להיות נגד אזרחים. הנאמנות למדינה עוברת לנאמנות לשלטון ואם אתה חושב אחרת אתה כבר לא ליגיטימי. אני מתכוון להאבק על האמת. נכונה לנו קדנציה כואבת מאוד. אנחנו הולכים ומאבדים את הדמוקרטיה", טען.

חברת הכנסת סתיו שפיר (מפלגת העבודה) בירכה את הנשיא המדינה על ההחלטה להעביר את התייעצויות בלשכתו בשידור חי, "משמח להיות בבית הזה ושמחה שהפגישה הזו שקופה ומצולמת והודפת את הספינים והשקרים".

שפיר הוסיפה, "השחיתות מחלחלת לאט לאט לכל מוסדות המדינה וגם לכל אלה ששותקים. לכן אנחנו ממליצים על גנץ. ישנה אלימות שמתפשטת לתוך השיח הציבורי ולא רק בבחירות אלא גם ביום יום. אנחנו נכנסים לתקופה שהולכת להיות קשה ודורשת אומץ בלתי רגיל".

הנשיא ריבלין קרא לייסד חוקה לישראל: "נדמה לי שאף אחד מראשי הממשלה, מהראשון ועד היום, לא רוצה חוקה. עלינו להתאחד כולנו בעניין זה, שכן החוקה היא זו שעומדת בין האזרח ובין השלטון או כל מערכת שהוא חושב שהיא לא צודקת".