כמה זמן תמתינו לרופא מומחה בקופ"ח?

​​​​​​​משרד הבריאות מפרסם את זמני המתנה לרופאים מומחים בקופת החולים.

רעות הדר , י"א בניסן תשע"ט

רופא
רופא
צילום: אייסטוק

משרד הבריאות פרסם היום (שלישי) את זמני המתנה לרופאים מומחים בקופת החולים.

מטרת המדידה היא לבחון את המקומות בהם זמני ההמתנה ארוכים ועשויים לפגוע בבריאות המטופלים, להקטין שביעות רצון מהשירות ולהגדיל את השימושים ברפואה פרטית.

בשנים האחרונות החליט משרד הבריאות להקים מערכת לאומית למדידה ודיווח ציבורי של זמני המתנה לרופאים, כחלק מהתוכנית הלאומית לחיזוק הרפואה הציבורית. המערכת הזו נועדה לאתר בעיות בזמינות שירותים בהתמחויות רפואיות ופערים בין אזורים גיאוגרפיים, ולתכנן פעולות לקיצור זמני ההמתנה.

לשם כך, במשרד הבריאות פיתחו שיטה לחישוב זמני המתנה, על בסיס התורים הפנויים שארבע קופות החולים מציעות למבוטחיהן לפי אזורים גאוגרפיים. במסגרת הבדיקה נבדקו זמני המתנה של יותר מ-6,000 יומני רופאים בכל חמש ההתמחויות. על מנת לקבל את רשימת התורים הפנויים נדגמו יומני הרופאים בכל יום.

רוצים לדעת כמה זמן תמתינו לרופא באזור המגורים שלכם? לחצו כאן

הנתונים הוצגו במהלך מסיבת עיתונאים שנערכה במשרד הבריאות בירושלים. סגן שר הבריאות ח”כ יעקב ליצמן אמר "אני מתכוון להישאר במשרד הבריאות בקדנציה הבאה ולהשלים את העבודה החשובה למען אזרחי ישראל. אני קורא לכל ראשי המפלגות, מערכת הבחירות הסתיימה, וזה הזמן לחזור למציאות. אני מבקש שתכללו בהסכמים הקואליציוניים את הדרישות שלנו למען צרכי הבריאות של כלל אזרחי ישראל.

''גיבשנו תכנית מפורטת כדי לייעל ולשפר את מערכת הבריאות שעיקרה עידכון אוטומטי של תקציב הבריאות בהתאם לצרכים, וכעת אנו זקוקים לשיתוף הפעולה של כולם. כל אלה שתקפו לפני הבחירות על מצב המערכת שיוכיחו כעת שזה חשוב להם. הגדרנו יעדים לחיזוק הרפואה הראשונית בקהילה, לפתור את בעיית העומסים בפנימיות ובחדרי המיון, להפסיק את האשפוז במסדרונות, להגדיל את סל התרופות''.

ליצמן הדגיש: ''ללא תוספת משמעותית ודרמטית של תקציב הבריאות לא נוכל לפתור זאת. ואני גם תומך בהגדלת מס הבריאות כדי שנוכל להגיע ליעדיים התקציביים הנדרשים לצד התגייסות הממשלה. דיברתי גם עם רה”מ נתניהו על הנושא וביקשתי התגייסותו לעידכון אוטומטי של מערכת הבריאות ואנו נעמוד על זה".