גדעון לוי: "המתנחלים ניצחו"

איש השמאל הקיצוני, גדעון לוי, אינו מתאבל על תוצאות הבחירות וקובע כי ההתיישבות ביו"ש ניצחה והסירה את רעיון שתי המדינות מסדר היום

ערוץ 7 , י"ב בניסן תשע"ט

מודה בהפסד. גדעון לוי
מודה בהפסד. גדעון לוי
צילום: אמיר לוי, פלאש 90

איש השמאל הקיצוני, העיתונאי גדעון לוי, פורס את משנתו ומציג ניתוח פוליטי עכשווי בראיון לעיתון 'ישראל ביתנו' שיפורסם בסוף השבוע.

לקראת פרסום הראיון מציג העיתון ציטוטים מתוכו בהם בין השאר הוא קובע כי ההתיישבות ביהודה ושומרון ניצחה למעשה והסירה מעל סדר היום את רעיון שתי המדינות.

על תוצאות הבחירות והמכה למחנה השמאל הוא אומר לאמנון לורד כי אינו מתאבל: "ממש לא. אני רוצה להגיד לך אפילו, קודם כל - לא הצלחתי להביא את עצמי לשנוא את בנימין נתניהו, כמו מרבית חבריי, ולא הצלחתי להביא את עצמי לקוות שאם בני גנץ ייבחר, יהיה לנו שחר של יום חדש. לכן, לא שק, לא אפר ולא שמחה".

בדבריו מבקר גדעון לוי שבעבר היה עוזרו של שמעון פרס, מנהיג מפלגת העבודה, את המפלגה: "אני חושב שהם כל השנים היו חסם לצמיחה של משהו חדש, כי זה לא שמאל וזה לא מחנה שלום".

עוד אמר: "אני רוצה להזכיר לך שמבחינתי מפלגת העבודה היא האב והאם המייסדים של מפעל הכיבוש. בעיניי, ההתנחלויות חבות הרבה יותר למפלגת העבודה מאשר לליכוד. וזה בלתי נסלח".

לטעמו "השמאל סימן לעצמו מטרות דמה נוחות, כמו נתניהו ועיתון 'ישראל היום', בחמת זעם נוראית, כדי להרגיש טוב עם עצמו. הנה הוא לוחם ונאבק בכוחות השחור, ומזניח את הזירה האמיתית - כי אין לו מה להגיד בה".

כאמור, באשר להתיישבות ביו"ש כיום, גדעון לוי מודה בהפסד: "המתנחלים ניצחו. פתרון החלוקה לשתי מדינות לא אפשרי יותר".