יום פתוח בגנים הבוטניים

היום זה קורה: יום פתוח בגנים הבוטניים ב-11 מיקומים שונים

קובי פינקלר , י"ג בניסן תשע"ט

יום פתוח בגנים הבוטניים
יום פתוח בגנים הבוטניים
צילום: אביגיל הלר

גם אתם לא מבינים מי הוציא את הילדים לחופש דקה לפני פסח? מנסים להעסיק אותם ותוך כדי להמשיך בניקיונות? מרגישים שאתם כבר לא מתפקדים כמו סופרמן? אז אין צורך בכך יותר, הגנים הבוטניים בישראל עוזבים את הניקיונות ופותחים את שעריהם.

מה בתכנית? יום פתוח בגנים הבוטניים בישראל היום , יום חמישי, שיכלול סיורים ואטרקציות ייחודיות בגנים בוטניים בכל רחבי הארץ בחינם. במהלך היום יתקיימו סיורים ברחבי הגנים, המבקרים ייחשפו לאוצרות טבע ופריחות אביביות של פרחים, סיפורים ואתרים היסטוריים. לצד הסיורים, יוצעו למבקרים מגוון של אטרקציות בשטחי הגן לכל הגילים, סדנאות שתילת צמחים, פינות חי ושלל דוכני אוכל.

איפה? רק תבחרו! הגנים הבוטניים פזורים ברחבי הארץ, ב-11 מיקומים שונים (הגן הבוטני-האקולוגי בטכניון בחיפה, הגן הבוטני במכללת אורנים בקריית טבעון, הגן הבוטני חוות נוי בעמק חפר, הגן הבוטני באילנות, הגן הבוטני במקווה ישראל בחולון, הגן הבוטני בנאות קדומים, הגן הבוטני של האוניברסיטה העברית בירושלים, הגן הבוטני בגבעת רם בירושלים, הגן הבוטני גן וואהל לוורדים בירושלים, הגן הבוטני 'נקודה ירוקה' בניר עוז, הגן הבוטני בעין-גדי).

ככלל, בעולם קיימים כ-1,800 גנים בוטניים הפזורים בכ-150 ארצות. ישנם מאות אלפי מינים של צמחים חיים הגדלים בגנים בוטניים. הגנים בוטניים מהווים מעין "אכסניה" לביות צמחים מהבר אל גן הנוי, הפרטי או הציבורי, וכך לסייע בהעברתם לשימוש חקלאי. יתרה מכך, הגן הבוטני הוא "מעבדת ניסויים" בה ניתן לבחון את מידת התאמתו של הצמח לגן הנוי, ואת יצירות המכלואים המצטיינים שיוכלו לסייע לנו רבות.

מסתקרנים לראות זנים מיוחדים שנמצאים כעת בתהליך איקלום? רוצים להיחשף לזני צמחים שמעולם לא ראיתם או שמעתם עליהם? מחפשים סתם אטרקציה נחמדה וחינמית?

רשימת הפעילויות בכל הגנים.

https://www.moag.gov.il/subject/butanic_gardens/Pages/pesach_2019.aspx