בבית החולים מעייני הישועה נערכים לקראת חג הפסח

מחלקת היולדות בבית החולים נערכת לקראת הגעת יולדות במהלך החג ע"מ לתת להם אווירת חג בכשרות ובהידור הטוב ביותר.

בשת"פ מעייני הישועה , י"ג בניסן תשע"ט

נשים בוחרות ללדת ב'מעייני הישועה'
נשים בוחרות ללדת ב'מעייני הישועה'
צילום: יחצ

מחלקת היולדות במרכז הרפואי מעיני הישועה נערכת לחג הפסח. כמו בכל יום, גם בימי החג, צפויות להגיע יולדות לבית החולים המבקשות לעבור את הלידה בשלום ובמקביל לחוות את אווירת החג.

בבית החולים מציינים כי "מחלקת היולדות של בית החולים מביאה בשורה של ממש לציבור הדתי המעוניין במקצועיות ללא פשרות, בצוות יהודי ובאווירה פתוחה תוך שמירה על כללי ההלכה".

"הצוות החם של המרכז הרפואי ובמיוחד במחלקת היולדות קנה לו את המוניטין לא בחינם, במעייני הישועה מקפידים בראש ובראשונה על אווירת ביתיות מיוחדת ותחושה נעימה לכל מטופל ומשפחתו", אומרים בבית החולים.

רחלי לנגפלד, סגנית אחות אחראית חדרי לידה משיבה לשאלה כיצד מתמודדים במרכז הרפואי עם החג הקרב, "כמו בכל שבת ומועד, הצוות המקצועי של חדרי הלידה אינו מוחלף. אישה המגיעה ללדת מקבלת צוות איכותי ומקצועי. עם זאת, הצוות שאינו קשור לפיקוח נפש, כמו מזכירות, כתבניות וכדומה – הוא צוות לא יהודי. הן מבצעות תפקידים טכניים שאינם קריטיים, כמו רישום במחשב, איפוס משקל, הדלקת אור וכיבויו וכדומה וממזערות חילול שבת וחג ככל האפשר".

היא מציינת כי "רב בית החולים מעורב בכל הדורש התערבות הלכתית. קו הטלפון שלו פתוח לשאלות הצוות בכל שעה, כולל שעות לא מקובלות. כמו כן הוא נמצא בזמנים מסודרים בבית החולים לקבלת קהל וגם מטופלים ובני משפחתם יכולים להתייעץ, לשאול ולהיענות בכל מה שמטריד אותם מבחינה הלכתית".

ומה קורה בפסח, כיצד נערכים אליו? ציפי לוריא, אחות אחראית חדרי הלידה, מסבירה, "לקראת ליל הסדר רב בית החולים מדריך את הצוות ואת היולדות לכל מקרה שיש שאלה מיוחדת לגבי החג. כל מחלקה, בחדר האוכל שלה, כל יולדת בחדרה וכך גם בחדרי הצוות מקבלים ערכות מיוחדות לליל הסדר, כך שהן יכולות לחוג את החג במינימום תחושת החמצה למה שקורה בביתן.

בנוסף, למעוניינות, יש גם סדר פסח מרכזי לנשים וסדרים אישיים עם הבעלים לכל זוג בנפרד, כל אחת לפי בחירתה ולפי הנוח לה ולבעלה.

כמו בכל שבת וחג, גם בחג הפסח לא משחררים יולדות הביתה. כאשר יש חג ושבת צמודים, כמו בשנה זו, יש צורך מיוחד בהיערכות במספר המיטות, בכמות העריסות, בכמות הכביסה ועוד. במקרים של צורך מיוחד, כמו יומיים ראש השנה שצמודים לשבת, מתארגנים עם חדרים נוספים במחלקות אחרות, אליהן יהיה ניתן להעביר יולדות שכבר שהו במחלקה והיו אמורות להשתחרר בשבת או בחג".

על כשרות המזון בפסח משיב הרב יוסף ברוך הופנר, רב המרכז הרפואי, "כחלק משמירה על המוטו שלנו, לתת למטופלים להרגיש בדיוק כמו בבית, גם בשמירה על הכשרות ובמלאכת ההכשרה לפסח אנו ממשיכים באותו קו בדיוק.

כל כלי במטבח, כולל תנורים סירים וכלי בישול הינם מיוחדים לפסח ונשמרים משנה לשנה, כאשר השנה אנו מתחדשים בתנור נוסף לפסח שיסייע במהירות הבישול והאפייה".

הרב מציין כי בכל שנה נערך בית החולים ל'מבצע בדיקת חמץ' בעזרת עשרות מתנדבים אשר עוברים על כל המחלקות, החדרים, הארוניות והמגירות בבית החולים ובודקים שאין בהם חמץ.

"בית החולים כולו ערוך לפסח בצורה מושלמת. אם בכל השנה מקפידים שלא להכניס לבית החולים אוכל מבחוץ, בפסח על אחת כמה וכמה. אין הקלות ואין עיגולי פינות. זו אחת הסיבות שנשים המתגוררות במרחק רב שבשלו הן אינן רגילות ללדת אצלנו, עושות מאמץ להגיע ללידה בתקופה זו דווקא במעייני הישועה. הן רוצות להיות רגועות בכל הנוגע לכשרות, לאווירה היהודית, לטיפול לפי כללי ההלכה וכדומה", אומר הרב.