אריה קינג: קורא לרגבים להתנצל בפני משה ליאון

אריה קינג, חבר מועצת עיריית ירושלים, הגיב בחריפות להודעת תנועת רגבים שתוקפת את ראש העיר משה ליאון.

ערוץ 7 , י"ג בניסן תשע"ט

 מזרח ירושלים
מזרח ירושלים
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בירושלים שבה השבוע לאשר תוכניות בנייה במזרח העיר המבוססות על נוהל מוכתר, לאחר שלפני כחודשיים בלמו הסיעות הציוניות במועצת העיר את הנוהל, וגרמו לדחייתן של תוכניות בנייה רבות.

הבוקר (חמישי) דיווח כתב ''הארץ'', ניר חסון, כי בשבועות האחרונים נכנע ליאון ללחץ שהפעילו חברי סיעות השמאל הקיצוני במועצת העיר, יוסי חביליו (סיעת מצילים את ירושלים) ולורה ורטון (מרצ). ליאון הורה, כך נאמר בדיווח, ליו"ר הוועדה המקומית, אליעזר ראוכברגר (דגל התורה), לפעול להשבת הנוהל, ואכן בישיבה שנערכה שלשום אישרה הוועדה המקומית שמונה תוכניות שהתבססו על נוהל מוכתר.

מאיר דויטש מנכ"ל תנועת רגבים הגיב לפרסום בעיתון "הארץ", ''אנחנו רואים בחומרה את העובדה שליאון החל את הקדנציה ברגל שמאל ונכנע לסיעות השמאל הקיצוני", אמר.

"ממשלת ישראל, בהובלת השרה שקד החליטה על קידום הסדר מקרקעין במזרח ירושלים, ולכן עד להשלמת ההסדר אסור לאפשר מרתון של קביעת עובדות בשטח באופן בלתי חוקי".

חבר מועצת עיריית ירושלים אריה קינג הגיב בחריפות להודעתו של מנכ"ל רגבים, "כשאנשי ימין כמו תנועת רגבים יוצאים להתקפה חריפה נגד איש הימין, והכל בהתבסס על כתבת יח"צנות בעיתון הארץ כתבה שמנסה להסביר לקוראי השמאל מה עושים אנשי מרצ בקואליציית הימין בראשות משה ליאון - אני לא יכול לעמוד מנגד ולא להגיב.

''זאת לא הפעם הראשונה שתנועת רגבים, מתוך כוונה טובה, פוגעת באינטרס של הימין בירושלים, אומנם זה לא קרה הרבה, אבל דווקא בגלל שכבר בעבר נכוונו כאשר הגישו אנשי רגבים תלונה לעירייה כנגד בניה של יהודים במזרח העיר, כן, אתם קוראים טוב! בגלל מקרה זה ועוד מקרה נוסף של תמיכת רגבים בעבר, בגרירת הרגליים של ניר ברקת, בגלל זה, הפעם אני חש חובה להגיב", כתב קינג.

"אבקש להבהיר: אין מי שטיפל בסוגיית נוהל מוכתר יותר זמן ויותר לעומק ממני, אל מול שרת המשפטים, ראש העיר הקודם וראש העיר הנוכחי והיועצים המשפטיים למיניהם. כבר בשנת 2009 כשהנוהל לראשונה נודע לנו, כבר אז התחלנו לטפל בנושא ולצערנו ללא כל סיוע רציני מהפוליטיקאים הימניים למיניהם (למעט השרה איילת שקד שעשתה יותר מכולם, אך לא עשתה די).

''כמי שרואה עצמו כבקיא מאד בסוגייה הנפיצה הזאת, אני מרגיש חובה להגיב בצורה הפומבית שבחרה תנועת רגבים לפעול בנדון, כאן, ברשת החברתית. הייתי מעדיף לעשות זאת בשקט, כפי שפעלתי בפעמים הקודמות ש'רגבים' פעלו (לעניות דעתי) באופן שפגע באינטרס ההתיישבותי בירושלים. אך לא הפעם, לא אחרי הלכלוך שהם השליכו ברבים וכל זאת כאמור, בהתבסס על כתבתו של ניר חסון, שרחוקה מלתאר את המציאות.

אני קורא להנהלת 'רגבים' להתנצל בפני ראש עיריית ירושלים. ולהבא, לפני שאתם רצים לתקשורת, תרימו טלפון למי שמעורב בנושא", כך קינג.