מסתכלים ומצילים

מד"א מבקש מהציבור לגלות ערנות מוגברת לרכבים חונים במטרה לוודא שלא נשכחו ילדים ברכב.

רעות הדר , י"ג בניסן תשע"ט

סטיקר להעלאת המודעות למניעת שכחת ילדים
סטיקר להעלאת המודעות למניעת שכחת ילדים
צילום: מד"א

בעקבות הטרגדיות שאירעו בשנים האחרונים, כאשר ילדים נשכחו בכלי רכב לוהטים, במגן דוד אדום שבים ומזכירים לציבור כי יש לבדוק בכל סיום נסיעה את המושב האחורי ולוודא שאף אחד מהילדים לא נשכח ברכב.

בנוסף, מבקשים במד"א מהציבור לשים לב למכוניות חונות במהלך היום, ולהזעיק את מד"א בקו החירום 101 בכל מקרה שבו נראה ילד בכלי הרכב, ללא השגחת מבוגר. תשומת לב מוגברת של הציבור כולו יכולה להציל את חייהם של פעוטות רבים.

במד"א אומרים כי הטמפרטורה ברכב סגור מזנקת בתוך דקות ועלולה לגרום למכת חום ואף למוות. "אין להשאיר תינוקות וילדים ללא השגחת מבוגר ברכב - גם אם משאירים ברכב חלונות פתוחים", מדגישים בארגון, ''במידת הצורך, יש להשאיר בעבורם שתייה קרה, מזגן דולק ומבוגר אחראי ברכב''.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: ״את האסון הבא ניתן למנוע. אנחנו רגע לפני חג הפסח בו עם ישראל יוצא לבלות ולטיל ברחבי הארץ כאשר הטמפרטורות מתחילות לעלות אני מבקש מהציבור להקפיד שבעתיים על כללי הבטיחות ולתת את מלוא תשומת לב כשמסיעים ילדים ברכב, להביט לכלי רכב חונים ולדווח במידה נראה ילד ללא השגחת מבוגר. מד"א, כארגון ההצלה הלאומי של ישראל, מחויב לעשות כל שביכולתו על מנת למנוע מקרים דומים בעתיד".