פוטין ליהודים: איחולים לבביים לחג הפסח

הנשיא פוטין פרסם אגרת ברכה ליהודי רוסיה לכבוד חג הפסח, ''הקהילה היהודית ברוסיה מקיימת חיים מלאים ורב-גוניים''.

ניצן קידר , י"ג בניסן תשע"ט

ולדימיר פוטין
ולדימיר פוטין
צילום: רויטרס

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין שלח היום (חמישי) אגרת ברכה לרבה הראשי של רוסיה, הרב בערל לאזאר, לקראת חג הפסח.

הברכה הרשמית של הנשיא הרוסי מתווספת למספר רב של אגרות ברכה ממושלים וראשי מחוזות מכל רחבי המדינה המברכים את היהודים הרוסים לרגל חגם.

פוטין כתב ליהודי ארצו, "אני שולח לכם איחולים לבביים לחג הפסח. חג זה, שנטוע בשורשיו עמוק בהיסטוריה, מפנה את המאמינים לאידיאלים נעלים של חירות וצדק, לערכים רוחניים, מוסריים ונצחיים".

"כיבוד המנהגים, התרבות והאמונה של העמים השונים היתה תמיד ערובה להתפתחותה של רוסיה, נכס צאן ברזל של ממש. אני מציין בסיפוק שהקהילה היהודית ברוסיה מקיימת חיים מלאים ורב-גוניים, מעניקה תשומת לב רבה לחינוך הדור הבא, פעילה במפעלי חסד וצדקה ומרימה תרומה מוחשית לקיום שיח בין-דתי ובין-קהילתי, הוסיף פוטין.

הוא סיכם באיחולים ל"שלום, אושר ושגשוג".

האיגרת ששלח הנשיא פוטין ליהודי רוסיה
צילום:חב"ד מוסקבה

בבתי חב"ד ברוסיה ובעיקר במטבחים הענקיים במרכז היהודי במוסקבה, עמלים מאות עובדים על הכנת אלפי המנות עבור סדרי הפסח הציבוריים שיתקיימו בבית הכנסת המרכזי ובכל מבואות הבניין הגדול של המרכז היהודי ושאר עשרות בתי חב״ד.

גם בבית כלא העתיק ״בוטירסקי״ במרכז מוסקבה, יערך סדר פסח ציבורי כמדי שנה ומתנדבי מרכז החסד היהודי ''שערי צדק'' סיימו לחלק אלפי סלי מזון לנזקקים יהודים, ולהבטיח חג כשר ושמח ליהודי בירת רוסיה.