ארדן מנע טורניר כדורגל להאדרת מחבלים

השר לביטחון הפנים הנחה למנוע את קיומו של טורניר כדורגל בחסות הרשות הפלסטינית שתוכנן להתקיים היום בירושלים.

עדו בן פורת , י"ד בניסן תשע"ט

כוח משטרה נערך לפעילות הבוקר
כוח משטרה נערך לפעילות הבוקר
צילום: דוברות המשטרה

השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן חתם על צו למניעת טורניר כדורגל שאמור היה להתקיים היום (ו') בחסות ובמימון הרשות הפלסטינית ובארגון פעיל חמאס, במגרש הכדורגל בבית צפאפא בירושלים.

האירוע היה אמור להתקיים לרגל "יום האסיר הפלסטיני" וכחלק מניסיונות ההשתלטות הפלסטינית על ירושלים.

הצו של השר ארדן מורה שלא לקיים את הפעילות במזרח ירושלים, בהתאם לחוק אשר אוסר על הרשות הפלסטינית לפתוח או להפעיל נציגות, לקיים אסיפה או פעילות בתחומי מדינת ישראל, ומסמיך את השר לביטחון הפנים לאסור בצו על קיום פעילות כזו.

בשנים האחרונות נקט השר ארדן מדיניות מניעה רחבה כנגד קיום אירועים מטעם הרשות הפלסטינית בשטחיה הריבוניים של מדינת ישראל. בין היתר, האריך השר את הצו המורה על סגירתו של בניין האוריינט האוס ומוסדות נוספים של הרשות הפלסטינית במזרח ירושלים ובחודשים האחרונים הוציא צווי סגירה לאירוע הנצחה במזרח ירושלים שמומן על ידי הרשות הפלסטינית, לכנס בסילוואן שקידם את נסיונות ההשתלטות הפלסטינית על מזרח ירושלים ולאירועים נוספים בחסות ובמימון פלסטיניים שתוכננו להתקיים בירושלים.

השר ארדן אמר כי "המחבלים הכלואים בישראל הינם רוצחים שפלים ובזויים והאדרתם על ידי הרשות הפלסטינית וחמאס מעידה יותר מכל על כוונותיהם. הרשות הפלסטינית מנסה בתקופה האחרונה ביתר שאת, לחזק את נוכחותה במזרח העיר בדרכים מתוחכמות, כולל העברת מימון בהיקפים משמעותיים לטובת פעילויות מטעמה, וגורמי המודיעין ומשטרת ישראל פועלים כל הזמן כדי להתחקות אחר הניסיונות הללו ולעצור אותם. אני אמשיך לחזק את הריבונות והמשילות הישראלית בכל חלקי ירושלים ואמנע כל נסיון פלסטיני לייצר דריסת רגל בעיר".