במהלך הפסח: תפילות על פי ההלכה ברחבת הכותל הדרומית

בחול המועד יתקיימו ברחבה הדרומית תפילות מנחה וערבית, וכן שיעורי תורה מפי הרב יהודה בן ישי, הרב אליעזר איגרא והרב מאיר גולדיויכט

ערוץ 7 , י"ד בניסן תשע"ט

רחבת הכותל הדרומית
רחבת הכותל הדרומית
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

''המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל'' יקיים בחול המועד פסח תפילות מנחה וערבית ברחבת הכותל הדרומית, וכן שיעורים מפי רבנים שונים.

בשעה 18:50 בכל יום תתקיים תפילת מנחה מרכזית ולאחר מכן שיעור, ובשעה 19:35 תתקיים תפילת ערבית. בין הרבנים שיעבירו שיעורים - הרב יהודה בן ישי, הרב אליעזר איגרא והרב מאיר גולדיויכט. עזרת הנשים פתוחה.

"הגיע הזמן לעצור את הפגיעה בשריד בית מקדשנו" נכתב בפלייר שהופץ על ידי המטה. "כל גדולי ישראל והרבנות הראשית לדורותיה פסקו כי הכותל המערבי קדוש לכל אורכו. כמו כן, במאות השנים האחרונות הצד הדרומי של הכותל, קשת רובינסון, שימש כמקום תפילה".

עוד נכתב כי מיד לאחר שחרור הכותל במלחמת ששת הימים הכריז ראש הממשלה דאז לוי אשכול כי סדרי הכותל יקבעו על ידי הרבנות הראשית, והמדינה התחייבה כי מיד לאחר עבודות ארכיאולוגיה תוכשר הרחבה הדרומית לתפילה ותתחבר לרחבה המרכזית, מה שלא קרה עד היום.

בצלאל זיני, ראש המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל, מסר: "התפילות ברחבה הדרומית מתקיימות גם בפסח, בדבר שכבר נהיה מסורת, עם אלפים רבים של מתפללים. מעבר לציבור הרחב שצפוי להגיע בהמוניו, אנחנו מזמינים גם את נבחרי הציבור שלאורך מערכת הבחירות הבטיחו לשמור על קדושת הכותל, להגיע לרחבה הדרומית בחוה"מ, ולממש את הבטחותיהם לציבור, לשמור על קדושת הכותל לכל אורכו תחת סמכות הרבנות הראשית לישראל".