המקורב לטראמפ נגד הקפאת בנייה ביו"ש

המנהיג האוונגליסטי טוני פרקינס במאמר משותף עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן: להימנע ממדיניות שאוסרת על ישראלים לבנות ביהודה ושומרון

ערוץ 7 , י"ד בניסן תשע"ט

פרקינס ודגן
פרקינס ודגן
צילום: דוברות

המנהיג האוונגליסטי טוני פרקינס המקורב לנשיא ארה"ב פרסם מאמר משותף עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן בעיתון וושינגטון טיימס. השניים קראו לנשיא שלא לחייב את ישראל להקפיא את הבנייה ביישובי יהודה שומרון.

''פעולותיו הנחרצות של נשיא ארה"ב טראמפ ביחס לישראל הביאו לרמה חדשה של כבוד ואהדה כלפי ארה"ב באזור, הביאו ליציבות רבה יותר ולשיעורי שיא בתמיכת האוונגליסטים ואחרים שאכפת להם מארץ ישראל – בנשיא טראמפ", כתבו השניים.

"על ממשל טראמפ להמשיך בקו זה, להמשיך להימנע מהצעות מסוג 'שטחים תמורת שלום' ולהימנע מהמדיניות שמנעה מישראלים מלבנות ביהודה ושומרון, מדיניות שכשלה שוב ושוב", ביקשו דגן ופרקינס.

''דבר זה נראה אף יותר הגיוני לנוכח התחייבותו האחרונה של ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו להחיל את הריבונות בישובים היהודים ביהודה ושומרון'', הוסיפו השניים.

דגן עצמו שחזר לאחרונה מסדרת פגישות בבית הלבן ובקונגרס, אמר לאחר פרסום המאמר כי "טראמפ הוכיח את עצמו עד עכשיו כידיד של ישראל, ועל כך הערכתנו. עם זאת חשוב לנו יחד עם המנהיגים האוונגליסטים להגדיר את גבולות הגזרה.

"לא נסכים להקפאת בניה וכמובן שלא לעקירת ישובים. שמחנו למצוא שותפים לדרך שלנו בנושא זה בארה''ב וכך נפעל. אנחנו נפעל בכל הכלים והקשרים שיש לנו בכדי לדאוג שתתקבל תוכנית אם תתקבל שלא תפגע במדינת ישראל ובתוך כך ביהודה ושומרון", הוסיף ראש מועצת שומרון.