דרמה במשרד הבריאות: העימות שמשתק את המערך הפסיכיאטרי

מערכת יחסים עכורה בין מנכ"ל משרד הבריאות לבכיר נוסף מפריעים לטיפול במאושפזים

ערוץ 7 , ט"ז בניסן תשע"ט

משה בר סימן טוב
משה בר סימן טוב
צילום: פלאש 90

עימות חסר תקדים בין בכירים בהנהלת משרד הבריאות והאשמות אישיות קשות ביותר - כולל טענות ל"תפירת תיק" וסילוק של עובדת בכירה באמצע ישיבה - פוגעים בתפקוד מערכת בריאות הנפש בישראל עד כדי פגיעה במטופלים עצמם.

כך אמרו בכירים בהנהלת משרד הבריאות ובכירים בבתי חולים פסיכיאטריים ל"ישראל היום", וכך עולה משורת מסמכים והתכתבויות פנימיות בין בכירי המשרד הנחשפים כאן בראשונה.

בדיווח נאמר כי העימות הקשה ביותר הוא בין מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, לבין ד"ר טל ברגמן, ראש שירותי בריאות הנפש במשרד, האחראית לפיקוח על כלל המוסדות הפסיכיאטריים ושירותי בריאות הנפש בארץ. כל אלו מעניקים שירות לכ־150 אלף ישראלים שזקוקים לאשפוז, טיפול ושיקום פסיכיאטריים.

העימות בין המנכ"ל לד"ר ברגמן נמשך כבר תקופה ארוכה, אך באחרונה הוא החריף מאוד - עד כדי כך שבישיבה שהתקיימה באמצע מארס בנוגע לעלייה במקרי האלימות בבתי החולים הפסיכיאטריים אמר המנכ"ל לד"ר ברגמן בפני כל המשתתפים כי היא "רשלנית מקצועית".

בישיבה רבת משתתפים נוספת בניהולו של המנכ"ל, בנושא הטיפול הרפואי בילדים בעלי אוטיזם שהתקיימה בתחילת החודש סילק המנכ"ל את ד"ר ברגמן באמצע הישיבה. זאת לאחר שאמר לה בפני כל הנוכחים: "תצאי מכאן, אני לא צריך את כל הפרצופים שלך כאן".