מידע מודיעני העלה: מוסלמים ינסו לפגוע בכנסיות

לרשויות בסרי לנקה הייתה התרעה שגורמי טרור ובהם הארגון האסלאמי הקיצוני NTJ יבצעו פיגוע התאבדות בכנסיות מסוימות

תגיות: סרי לנקה
ערוץ 7 , ט"ז בניסן תשע"ט

אנשי המודיעין בסרי לנקה הזהירו כי גורמי טרור ובהם הארגון האסלאמי הקיצוני NTJ יבצעו פיגוע התאבדות בכנסיות מסוימות במהלך חג הפסחא.

במתקפת הטרור הבוקר נרצחו לפחות 185 בני אדם ויותר מ-500 נפצעו בזמן תפילות יום הראשון של חג הפסחא. עשרות הנפגעים פונו לקבלת טיפול רפואי בבתי חולים בבירה קולמבו.

מקור בשירותי הביטחון בסרי לנקה ששוחח עם סוכנות אי-פי מסר כי שישה פיצוצים אירעו כמעט בו זמנית. לדבריו, נבדק חשד כי מחבלים מתאבדים פוצצו את עצמם בפתח הכנסיות. כארבע שעות לאחר מכן נשמע פיצוץ נוסף בדהיוולה, פרבר של העיר קולומבו, שבו נהרגו לפחות שני בני אדם נוספים.

בין ההרוגים ישנם גם 35 זרים ולא תושבי המקום, ובהם צרפתים, אמריקנים והולנדים.

הקונסול הישראלי בהודו, אלי סנה, אמר כי בשלב זה לא ידוע על נפגעים ישראלים בסרי לנקה.

נשיא הקונגרס היהודי העולמי, רונאלד לאודר, הביע צער כבד על מתקפת הטרור, "יהדות העולם יחד עם כלל האוכלוסייה הנאורה, מגנים את הפיגועים המתועבים שהתרחשו הבוקר בסרי לנקה. אנו מגלים אפס סובלנות כלפי אלו המשתמשים בטרור כדי לקדם את מטרותיהם.

המתקפה הברברית הזו על מתפללים שוחרי שלום, באחד הימים הקדושים ביותר בלוח השנה הנוצרי, משמשת תזכורת כואבת לכך שהמלחמה בטרור חייבת להיות בראש סדר היום הבינלאומי ולהמשיך ללא הרף. היהודים, אשר נתקפים באופן מתמשך על ידי טרוריסטים, מכירים את הכאב הזה מקרוב. אנו מתפללים להחלמה מהירה של הניצולים ושולחים את תנחומינו לאלו שאיבדו את יקיריהם בפיגועים קשים אלה".