"שותפות נאמנה נגד התוקפנות האיראנית"

בישראל מברכים על החלטת הממשל האמריקני למנוע ממדינות העולם לסחור בנפט עם איראן.

חזקי ברוך , י"ז בניסן תשע"ט

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
Photo by Noam Revkin Fenton/Flash90

נתניהו: "שותפות נאמנה נגד התוקפנות האיראנית"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודה לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ על החלטתו למנוע ממדינות העולם לייבא נפט מאיראן.

''ההחלטה של הנשיא טראמפ והממשל האמריקני היא בעלת חשיבות רבה להגברת הלחץ על משטר הטרור האיראני. אנו עומדים לצד נחישותה של ארה"ב נגד התוקפנות האיראנית וזוהי הדרך הנכונה לעצור אותה", אמר נתניהו.

ממלא מקום שר החוץ, ישראל כ״ץ, הוסיף כי "רק צעדים קשים מסוג זה יאלצו את משטר האייתוללות באירן להפסיק לחלוטין את פיתוח תוכנית הגרעין המסוכנת ואת תמיכתם בחיזבאללה וביתר ארגוני הטרור באזור. ישראל תמשיך להיות שותפה נאמנה של ארה״ב במאבק מול התוקפנות האיראנית".

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אמר כי "ההחלטה של נשיא ארה״ב דונלד טראמפ להדק את החרם על איראן בעלת חשיבות אסטרטגית עבור ישראל. לחץ נוסף הכרחי על מדינות מערביות שעדיין סוחרות עם איראן להפסיק לאלתר את הקשרים עם משטר טרור".

גם באופוזיציה בירכו על הצעד של הממשל האמריקני. יו"ר מפלגת כחול לבן, בני גנץ, אמר כי מדובר בצעד משמעותי.

"‏אני מברך על החלטת נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לבטל את הפטור מסנקציות שהוענק למדינות שמייבאות נפט מאיראן. זהו צעד חשוב ונכון בריסון התוקפנות של איראן, מעצמה אזורית המכריזה בגלוי על כוונתה להשמיד את ישראל, המממנת ועומדת מאחורי איומי הטרור בגבולות ישראל", דברי גנץ.

יאיר לפיד, אחד מראשי מפלגת 'כחול לבן', הוסיף, "אני מברך את נשיא ארה״ב על ההחלטה האמיצה והחשובה שתשפיע ישירות על מקור ההכנסה של הטרור האיראני. המחויבות של ארה״ב לפעול נגד הטרור באיראן לאורך השנים היא אבן יסוד במדיניות החוץ שלה ובשותפות האינטרסים הביטחוניים במזרח התיכון".