אילנה ראדה: חשוד חדש ברצח תאיר

אמה של תאיר ראדה ז"ל מספרת על מידע שנאסף בידיה ולפיו רוצחה של בתה הוא מישהו מתלמידי בית הספר, לא זדורוב ולא א"ק.

שמעון כהן , י"ח בניסן תשע"ט

אילנה ראדה
אילנה ראדה
צילום: נועם רבקים פנטון, פלאש 90

בראיון לניב רסקין בערוץ 12 מספרת אילנה ראדה, אמה של תאיר ז"ל, כי לטעמה רוצחה של בתה אינו א"ק ואינו רומן זדורוב המרצה מאסר עולם על ביצוע הרצח. לדבריה נאספו בידיה נתונים המחשידים אדם שלישי, ככל הנראה תלמיד או תלמידה בבית הספר, בביצוע המעשה.

את דבריה אמרה אילנה ראדה במענה לדרישתה של א"ק לטהר את שמה ולסגור את תיק החקירה נגדה, שכן לדבריה (של א"ק) היא מתוייגת בכל מקום אליו היא פונה כחשודה במעשה. אילנה ראדה מצידה מצדדת בסגירת התיק, אם כי רק לאחר נטילת דגימות DNA וביצוע בדיקת פוליגרף שאכן ילמדו על חפותה המוחלטת של א"ק.

ראדה מספרת כי ניסתה לשוחח עם א"ק כבר לפני כחצי שנה, אך זו הבהירה כי היא מנועה מלשוחח איתה. "רציתי לומר לה שבשבילה תעשה את הבדיקות ותוכיח לכולם שהיא זכאית", אומרת ראדה.

"אני חושבת שיש בחקירה די ראיות ודברים שלא נבדקו עד תום והתיק צריך להיפתח על אפם ועל חמתם של כל הגורמים הקשורים למערכת המשפט בישראל", אומרת ראדה ומוסיפה: "יש ספק גדול שזדורוב רצח את תאיר. יש לי תחושות אחרות וכיוונים אחרים, אבל לא אהיה לא אחראית חואגיד דברים בלי לדעת את כלל החומר. לא אביא ספקולציות".

לדבריה ישנה אפשרות נוספת שלא דווחה בתקשורת ולא נבדקה. "זו אפשרות שאנחנו בודקים בפינצטה על פי מידע שלא הובא בפני בית המשפט". כשנשאלה על ידי רסקין איך הגיעה למידע זה הבהירה כי הדברים נאספו כפאזל ממידע של דברי תלמידים וכיוצא באלה, נתונים הנאספים ועוסקים גם באופן שבו פותתה תאיר המנוחה להגיע לתא השירותים בו נרצחה. "אני לא רשות חוקרת. אני נזהרת שלא לעשות טעויות ולא לצאת בהצהרות עד שאשלים את החקירות שלי עד תום".