פרקליטי נתניהו שוקלים לעתור לבג"ץ

פרקליטי ראש הממשלה צפויים לדרוש לדחות את מועד השימוע שקבע היועץ המשפטי לממשלה בתיקים בהם נחקר נתניהו ואף שוקלים פנייה לערכאות.

ערוץ 7 , י"ח בניסן תשע"ט

יעתור? נתניהו
יעתור? נתניהו
צילום: קובי ריכטר/TPS

פרקליטיו של רה"מ נתניהו סבורים שאסור לוותר על השימוע שאליו זומן נתניהו בשלושת הפרשיות שבהן החליט היועמ"ש להעמידו לדין.

עם זאת, בחדשות 12 דווח הערב (שלישי? כי הפרקליטים שוקלים לפנות לבג"ץ או לוותר על השימוע לקראת ההחלטה על הגשת כתב אישום באופן סופי, אם היועץ המשפטי מנדלבליט יסרב לדחות את השימוע בכמה חודשים.

הפרקליטים אישרו היום את הפרסום לפיו הם לא אוספים את חומרי החקירה, והסבירו כי הסיבה לעיכוב היא שנתניהו לא מעביר להם את התשלום על עבודתם ועל כן הם מסרבים לאסוף את החומרים. נציין כי נתניהו ממתין להחלטתה המחודשת של ועדת ההיתרים בעניינו.

בניגוד לדיווח על הכוונה לוותר על השימוע על מנת שלא לחשוף את הקלפים שברשותם, צוות ההגנה של נתניהו דווקא סבור כי אסור לוותר על השימוע ושצריך בהחלט לקיים אותו. עם זאת, אם היועמ"ש יתעקש לקיים אותו במועד המקורי ב-10 ביולי ולא ידחה אותו בכמה חודשים הם מתכוונים לפנות לבג"ץ או לוותר עליו.

לאחר שיוסדר עניין המימון והפרקליטים יקבלו את שכר הטרחה שלהם, הם יבקשו ממנדלבליט לדחות את השימוע בכמה חודשים עד חצי שנה. לטענתם, לא ייתכן שלחשודים אחרים בפרשות השונות שנדרשים להתמודד עם תיק אחד בלבד העמידו שלושה חודשים, ולראש הממשלה החשוד בשלושת התיקים קצבו את אותו הזמן.