בן גביר לוועדה למינוי שופטים?

בן גביר לא פוסל כניסה לממשלה אך אם יישאר באופוזיציה בליכוד מציעים למנותו כחבר הוועדה למינוי שופטים. "עם ישראל רוצה שינוי יסודי"

ערוץ 7 , כ' בניסן תשע"ט

איתמר בן גביר
איתמר בן גביר
Photo by David Cohen/Flash90

במפלגת הליכוד מקיימים מגעים עם עו"ד איתמר בן גביר (איחוד מפלגות הימין) לגבי האפשרות שימונה לנציג האופוזיציה בוועדה למינוי שופטים.

בן גביר, מקום 7 ברשימה, צפוי להיכנס לכנסת לאחר הקמת הממשלה וחקיקת החוק הנורבגי שבמצעותו יתפטרו שני השרים של "איחוד הימין" מהכנסת ויאפשרו את כניסת בן גביר ואורית סטרוק.

בשיחה עם 'ישראל היום' אמר בן גביר כי עוד לא החליט שפניו יהיו דווקא לאופוזיציה. "נכון שיש לי קווים אדומים שונים משל החברים ברשימה", הסביר, "למשל בסוגיית פינוי עמונה, שבה סמוטריץ' נשאר בקואליציה ואני לא הייתי עובר עליה בשקט, אך צריך קודם לראות את קווי היסוד של הממשלה, ורק אז להחליט".

לדבריו, "מבחינת השמאלנים, המקום בוועדה למינוי שופטים שמור לאבא שלהם, אבל עם ישראל רוצה שינוי יסודי במערכת המשפט.

"הבחירות הללו היו על השינוי המתבקש והעם אמר את דברו. לא ניכנס לאילו תפקידים אקבל ולהסכמות הקיימות, שאני מניח שיכובדו, אבל אני מתאר לעצמי שברור לכולם שכאשר עורך דין עם ניסיון עשיר מתמנה לח"כ, אך טבעי שהוא יעסוק בתחום המשפטי ויעזור למערכת המשפט לעשות את השינוי המתבקש", הוסיף בן גביר.

הוועדה למינוי שופטים מורכבת משלושה שופטי בית המשפט העליון, שני שרים, שני נציגים של לשכת עורכי הדין ושני ח"כים - מהאופוזיציה והן מהקואליציה. בן גביר כחבר הוועדה יסייע למנות שופטים בעלי תפיסה שמרנית.