טראמפ: ברוך הבא למירוץ, ג'ו הישנוני

הנשיא טראמפ הגיב להכרזתו של הדמוקרטי ג'ו ביידן על התמודדות בבחירות לנשיאות. ''מקווה שניחנת באינטליגנציה הדרושה לקמפיין מוצלח".

עדו בן פורת , כ' בניסן תשע"ט

ג'ו ביידן
ג'ו ביידן
צילום: רויטרס

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הגיב בצהריים (שישי, שעון ישראל) להכרזתו של ג'ו ביידן כי יתמודד בפריימריז של הדמוקרטים לקראת המירוץ לנשיא ארה"ב בשנה הבאה.

"ברוך הבא למירוץ, ג'ו הישנוני, אני מקווה שניחנת באינטליגנציה הדרושה לניהול קמפיין מוצלח, אבל אני בספק. זה יהיה מלוכלך. אתה תתמודד עם אנשים בעלי רעיונות מעוותים ואף חולניים, אבל אם תצליח - אראה אותך בקו הזינוק", כתב טראמפ בטוויטר.

כאמור, ביידן הכריז היום כי יתמודד בפריימריז הדמוקרטיים לקראת הבחירות לנשיאות ארה"ב שייערכו בשנה הבאה.

"ערכי היסוד שלנו והדמוקרטיה שלנו, על כף המאזניים", אמר ביידן שנחשב למתמודד חזק שזוכה לנתוני אהדה מרשימים בסקרים. ביידן כיהן כסגנו של ברק אובמה לאורך כל כהונתו והיה סגן נשיא פופולרי.

ביידן נחשב ליריב מר לישראל, ואם ייבחר לנשיאות הוא צפוי לפעול להחזרת הקו הנוקשה שהוביל הנשיא לשעבר ברק אובמה כלפי ישראל בהנהגת נתניהו.

עם זאת, כדי לצלוח את הפריימריז ולהגיע לבחירות מול דונלד טראמפ, צריך ביידן לעבור משוכה מרכזית של פריימריז קשה ומפרך במסגרתו מתמודדים קרוב ל־20 מבכירי המפלגה הדמוקרטית, בהם כאלו שזוכים גם הם לפופולאריות גבוהה כמו ברני סנדרס ובטו אורורק.