15 הרוגים בפשיטה על מחבלי סרי לנקה

לפחות 15 בני אדם, בהם 6 ילדים, נהרגו במהלך פשיטה על בית בו הסתתרו חלק מהמחבלים שביצעו את פיגועי הטרור בסרי לנקה

תגיות: סרי לנקה
ניסן צור , כ"ב בניסן תשע"ט

סרי לנקה
סרי לנקה
צילום: רויטרס

חיילים מצבא סרי לנקה פשטו ביום שישי בערב על בית בו הסתתרו על פי החשד חלק מהמחבלים שביצעו את הפיגועים בכנסיות בסרי לנקה, בו קיפחו את חייהם 300 בני אדם.

על פי הודעת דובר צבא סרי לנקה, כוחות מיוחדים של הצבא המקומי פשטו על בית סיינטאמרוטו בו הסתתרו אנשי דעאש שחשודים בתכנון וביצוע הפיגועים, ובמהלך קרב יריות ארוך נהרגו לפחות 15 בני אדם ובהם 6 ילדים.

דובר צבא סרי לנקה, סומית אטאפאטו אמר כי "חמושים פתחו באש על החיילים כאשר הם ניסו להיכנס לבית. במהלך חילופי האש נהרגו מספר חמושים וגם אזרח שנקלע לחילופי האש".

גם משטרת סרי לנקה שהשתתפה בפשיטה הודיעה כי נמצאו גופות של לפחות ארבעה אנשי דעאש שהסתתרו בבית, יחד עם גופות של מספר אזרחים כאשר המשטרה חוקרת את הקשר בין האזרחים לאנשי דעאש. בבית נמצאו גם דגלי דעאש, ומדים התואמים למדי המחבלים שביצעו את הפיגועים בכנסיות ומלונות היוקרה בסרי לנקה בשבוע שעבר שגבו את חייהם של מאות בני אדם.

"איתרנו את המקום בו קבוצת החמושים הקליטה את סרטון הוידאו שלה" הודיעה משטרת סרי לנקה, בהתייחסות לסרטון הוידאו שצילמה קבוצת המחבלים יומיים לאחר הפיגועים הרצחניים. בתמונות ששידרה הטלויזיה בסרי לנקה נראו כמויות גדולות של חומר נפץ שנמצאו בבית בו הסתתרו המחבלים שנהרגו בפשיטה ביום שישי בערב.

על פי הודעת המשטרה, אחד ההרוגים בפשיטה הוא מוחמד ניאס, קרוב משפחתו של האיש שהוביל את מתקפת הטרור, זהראן האשים.