לאה ושמחה גולדין: נתניהו שומט כל הזדמנות להשיב את אורון והדר

משפחתו של סגן הדר גולדין המוחזק בידי חמאס בעזה, מותחת ביקורת בעקבות הדיווח כי ישראל ביצעה הסכם חילופי שבויים עם סוריה.

עוזי ברוך , כ"ב בניסן תשע"ט

הוריו של הדר גולדין
הוריו של הדר גולדין
צילום: פלאש 90

משפחתו של קצין צה״ל, סגן הדר גולדין המוחזק בידי חמאס בעזה, מותחת הערב ביקורת על ראש הממשלה בנימין נתניהו על רקע הפרסומים בסוף השבוע כי ישראל ביצעה הסכם חילופי שבויים עם סוריה, בתיווך רוסיה, להשבתו של חלל צה״ל, זכריה באומל.

"הפרסומים בתקשורת הבינלאומית שוברים לנו את הלב כי אנו לומדים מהם שנתניהו שוב שמט הזדמנות להשיב את אורון והדר כחלק ממהלך בינלאומי רחב, דווקא על רקע השבתו של סמ״ר זכריה באומל", אמרו ההורים השכולים.

"במקום שראש הממשלה נתניהו יקדם לחץ אפקטיבי על חמאס ויגרום להסכם חילופי שבויים גם עם חמאס במסגרת מהלך בינלאומי רחב, הוא בוחר לגזור עלינו חוסר וודאות וסבל נפשי.

אנו מצפים שראש הממשלה נתניהו יעמוד בהבטחותיו לחיילי צה״ל ומשפחותיהם וישיב את הדר ואורון כתנאי ראשון לכל הסדרה מול עזה והעולם הערבי".

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה, "ישראל פועלת בכל זמן ובכל דרך להשבת הבנים הביתה, כפי שבא לידי ביטוי רק בעת האחרונה עם השבתו של זכריה באומל ז"ל לקבר ישראל. ראש הממשלה נתניהו, מתאם השו״ן ירון בלום והגורמים העוסקים בנושא מקיימים פגישות שוטפות עם משפחות גולדין ושאול ועם משפחות האזרחים המוחזקים ברצועת עזה. מדינת ישראל ממשיכה כל העת במאמצים להשלמת המשימה להשבת החיילים. מטבע הדברים לצערנו לא נוכל להתייחס למאמצים אלה".