המו"מ הקואליציוני יימשך היום מול המפלגות החרדיות

צוות המו"מ של הליכוד ייפגש היום עם נציגי המפלגות החרדיות, יהדות התורה וש"ס. עיקר המאמצים: ליישב מחלוקות מול ליברמן.

ערוץ 7 , כ"ג בניסן תשע"ט

נתניהו עם ליצמן ודרעי
נתניהו עם ליצמן ודרעי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המו"מ הקואליציוני יימשך היום (ראשון) לאחר שהתנהל בעצלתיים יחסיים במהלך ימי חול המועד. צוות המו"מ של הליכוד בראשותו של השר יריב לוין ייפגש היום עם נציגי יהדות התורה וש"ס.

על פי הערכות המוקש המשמעותי ביותר הניצב בפני שליחיו של ראש הממשלה הוא איתור הפשרה שתאפשר ל'ישראל ביתנו' של אביגדור ליברמן ולמפלגות החרדיות לשבת בממשלה אחת על אף המחלוקות סביב חוק הגיוס.

נזכיר כי בשבוע שעבר פרסם העיתון 'ישראל היום' דיווח ולפיו יהדות התורה מציגה הצעת פתרון ולפיו לא ישונה חוק הגיוס שהתקבל על ידי מערכת הביטחון, וזאת כדרישתו של אביגדור ליברמן, ואולם לחוק תתווסף הצהרה נוספת ולפיה כל בחור שירצה ללמוד תורה יוכל להמשיך לעשות זאת.

בדיווח נאמר כי אנשי יהדות התורה קובעים כי הוספת סעיף כזה יכולה להיעשות גם היא על ידי מערכת הביטחון.

מחלוקת נוספת אותה יצטרכו אנשי נתניהו לפתור היא דווקא בין המפלגות החרדיות לבין עצמן, כאשר עיקרה נסוב סביב השר לשעבר אלי ישי. ישי טען בשבוע שעבר כי קיבל מראש הממשלה הבטחה ולפיה אם יוותר על ההתמודדות בראש 'יחד' ויעביר את תמיכתו ליהדות התורה, ובמידה ומפלגה זו תגיע בזכות פרישה זו ל-8 מנדטים ימונה הוא עצמו לשר בממשלה הבאה.

נתניהו עצמו לא התכחש לדבריו אלה של אלי ישי ואולם על פי הערכות השר אריה דרעי, יו"ר ש"ס, צפוי להטיל וטו על מינוי שכזה ולבלום את הכללתו של ישי בממשלה הבאה. האם יהדות התורה תיאבק מול ש"ס למען אלי ישי? הדברים יצטרכו להתברר בימים הקרובים.