סוכל פיגוע תופת סמוך ליום הבחירות

מחבלי חמאס בכירים מעזה גייסו מחבל מהכפר א-זעיים שהסכים לשמש כמחבל מתאבד ופעל להכנת מכונית תופת. הפיגוע תוכנן באזור מעלה אדומים.

ערוץ 7 , כ"ג בניסן תשע"ט

היעד. מעלה אדומים
היעד. מעלה אדומים
צילום: Hadas Parush/Flash90

השב"כ וצה"ל חשפו לאחרונה תשתית טרור באיו"ש אשר גויסה על ידי מחבלי חמאס בכירים מרצועת עזה, ומטרתה היתה לבצע פיגוע תופת חמור בסמוך ליום הבחירות ב- 9 לאפריל 2019.

במסגרת חשיפת התשתית נעצר ב-31 במרץ יחיא אבו דיה, תושב הכפר א-זעיים בן 23 המזוהה עם ארגון הטרור חמאס.

בחקירתו בשב"כ עד כה עלה כי אבו דיה עמד בקשר עם פעילי חמאס בכירים ברצועת עזה באמצעות האינטרנט, גויס לפעילות צבאית, הסכים לבצע משימות ולשמש כמפגע מתאבד.

במסגרת קשריו לפעילי החמאס ברצועת עזה, התבקש אבו דיה לרכוש רכב ולשכור מחסן לטובת הכנת רכב תופת וכן לבצע מעקב אחר נקודת פיגוע מיטבית באזור מעלה אדומים, אשר בה ריכוז גבוה של אוטובוסים, אזרחים וחיילים.

אבו דיה עקב אחר הוראות התשתית, ביצע תצפיות על נקודות הומות אדם ודיווח על כך לתשתית אשר בחרה את הנקודה המיטבית תוך העברת הנחיה למימוש הפיגוע באופן מהיר.

כחלק מההכנות לקראת פיגוע ההתאבדות, התבקש אבו דיה ע"י פעילי החמאס מרצועת עזה לצלם צוואה בשם הזרוע הצבאית של חמאס. אבו דיה תכנן לצלם עצמו מקריא את הצוואה טרם יציאתו לפיגוע כשהוא עוטה על ראשו סרט של הזרוע הצבאית של חמאס ולשם כך רכש חצובה לצילום.

בימים הקרובים יוגש נגד אבו דיא כתב אישום.

גורם בכיר בשב"כ ציין, "תשתית הטרור של חמאס ברצועת עזה פועלת בכל העת לגיוס פעילי חמאס מאזור איו"ש לטובת הוצאת פיגועי טרור רצחניים במטרה לערער את היציבות הביטחונית באזור. פעילות זו של הזרוע הצבאית של חמאס, מצטרפת לשורה ארוכה של ניסיונות פיגוע באכוונת חמאס רצועת עזה באמצעות גיוס פעילים באיו"ש, אשר סוכלו על ידי שרות הביטחון הכללי בשנים האחרונות ועד כה הובילו למאסרם של רבים. שירות הביטחון הכללי יחד עם כוחות הביטחון ימשיך לפעול לסיכול פיגועים של תשתיות הטרור של חמאס מבעוד מועד".