"עצוב על מותו. איש צדיק"

עיתונאי מעריב אריק בנדר נפרד בעצב מהאדמו"ר מקאליב שהיה חלק מעולם ילדותו בראשון לציון, ומספר על הניגונים המיוחדים ועל האווירה.

ערוץ 7 , כ"ג בניסן תשע"ט

אריק בנדר
אריק בנדר
צילום: חזקי ברוך

עיתונאי מעריב , אריק בנדר, סיפר לערוץ 7 על הקשר המיוחד של משפחתו ושלו עם האדמו"ר מקאליב שהלך היום (ראשון) לעולמו והוא בן 96.

''האדמו"ר הקים את הקרייה בסמוך לבית הורי בראשון על שטח שהיה פעם פרדסים של דוד של אמי, אח של סבתא שלי, ר' אליעזר ברנשטיין ז"ל", מספר בנדר.

"ליווינו את הבנייה מראשיתה. אבי ז"ל תרם לבית הכנסת (מבנה ענק שנראה כמו הסינרמה) את הספסלים, דוכני התפילה ואת ארון הקודש לזכר משפחתו שנספתה בשואה", הוא מוסיף.

לדבריו, "בחגים הייתי הולך עם אבי להתפלל שם והיינו באים גם כשהאדמו"ר היה פותח טיש נושא דרשה ומחלק לחסידים קוגל. אהבנו שם את הזמירות והניגונים שהיו שרים (למשל בשמחת תורה ובשמחת בית השואבה)".

"המזכיר של הרבי קראו לו חיים בניומן. הוא היה נוהג לשבת שעות עם אבי בנגריה שלו והם היו משוחחים ביידיש על החיים, על השואה וגם קצת פוליטיקה. לרבי מקאליב היו פנים חלקות חלקות כתוצאה מהניסויים שעבר בשואה וכולנו הכרנו את סיפור חייו. הוא חלק מהילדות שלי. אני ממש עצוב על מותו. איש צדיק", חתם בנדר.