תיעוד: כך הצלתי את הילדים

אלמוג פרץ שנפצע באירוע הירי בבית הכנסת משחזר את הרגעים הדרמטיים בזירה. בסרטון רואים את חורי הקליעים ואת דם הפצועים על הרצפה.

ערוץ 7 , כ"ד בניסן תשע"ט

אלמוג פרץ שנפצע באירוע הירי בבית הכנסת בסן דייגו - קליפורניה, חזר לבית הכנסת יחד עם שליח חדשות 13 וסיפר על הרגעים הדרמטיים.

בתיעוד מהמקום ניתן לראות את חורי הקליעים שנותרו בקירות וברהיטים ואת טיפות הדם של הפצועים על רצפת גינת המשחקים, לצד נעלי ילדים שנשארו במקום.

עם תחילת הירי, פרץ לקח את אחייניתו וברח איתה לדלת המובילה לגן משחקים, היכן שבאותה עת שיחקו במגלשות כמה ילדים. "רצתי לדלת - והוא יורה עליי. אני רץ, לבינתיים הכדורים עוברים לידי".

"אני פותח את הדלת וכל הילדים פה", סיפר פרץ. "אני חוטף איתי ילדה, והוא לבינתיים יורה. הנה כתמי דם (הצביע על הרצפה), אולי ממני. אני רץ עם כל הילדים שמשחקים לעבר שער צדדי, אני פותח להם אותו ואני מטיס את כולם מפה, מטיס אותם. אני מוריד את כולם מפה (הורה על השער הצדדי), אני מוריד אותם ומכניס אותם לבית שנמצא מאחור, לקומה השנייה - והוא (המחבל) בפנים, עומד באותו מקום - ויורה".

"אני מאמין שהיו פה בערך 100 אנשים, עם ילדים ונשים", הוסיף פרץ. "לא הרגשתי שאני פצוע, אבל הרגשתי קצת חמימות ברגל. כשחזרתי, אמרו לי שאני מטפטף דם בג'ינס, אז האמבולנס לקח אותי".