מאסר עולם ועוד 16 שנה לרוצח נועה אייל

בית המשפט גזר על דניאל נחמני מאסר עולם ועוד 16 שנות מאסר בפועל, בגין רצח נועה אייל ז''ל בשנת 1998.

ערוץ 7 , כ"ד בניסן תשע"ט

נועה אייל ז"ל
נועה אייל ז"ל
באדיבות המשפחה

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר הבוקר (שני) מאסר עולם ו-16 שנות מאסר במצטבר על דניאל נחמני שהורשע ברצח הנערה נועה אייל בשנת 1998.

נחמני ישלם למשפחת אייל פיצויים בסכום של 258 אלף שקל.

השופט סירב לבקשתו של דניאל נחמני להגיד מספר מילים לפני הקראת גזר הדין אך הוא התפרץ: "אני חף מפשע, אתם בבית המשפט ממשיכים לעשות מה שאתם רוצים''.

משפחתה של נועה אייל הגיבה על גזר הדין "לרוע שלקח את חייה של נועה שלנו אין זכות להתהלך חופשי ככל האדם. בית המשפט פסק היום את דברו, משפט צדק נעשה. לנו לא תהיה בכך שום הקלה ולא נחמה. נישאר לנצח עם הכאב העצום והעצב".

נחמני הורשע בחודש ינואר בביצוע מעשה סדום וברצח הנערה נועה אייל שאותה לקח טרמפ ברכבו. נחמני נעצר בשנת 2014, 21 שנה לאחר הרצח המטלטל, הודות לדגימת DNA שהצליחה לקשור בינו לבין האירוע.

אייל, אז בת 17, נאנסה ונרצחה בשכונת רמות בירושלים בפברואר 1998, בשעה שהייתה בדרכה חזרה לביתה בשעות הלילה. היא נראתה בפעם האחרונה בכיכר הדווידקה שבעיר, לאחר שצפתה בסרט בסינמטק עם בן זוגה.

אחת העדויות שנאספו במשטרה גורסת כי אייל עלתה על טרמפ, ועד ראייה אף דיווח כי זיהה מכונית עוזבת את אזור הרצח בשעות הלילה. לאחר שבוששה להגיע לביתה פנו הוריה למשטרה, שפתחה בחיפושים נרחבים בהשתתפות מאות שוטרים ומתנדבים לצד כלבי גישוש ומסוקים. לאחר מספר ימים התגלתה גופתה של אייל על ידי אחד המתנדבים בוואדי ביער רמות.

במהלך השנים חקרה המשטרה מספר כיוונים, אך זהות הרוצח מעולם לא התגלתה. חשודים שונים נעצרו, אך לא הואשמו במעשה. במשטרה בדקו במהלך השנים את האפשרות שהרצח בוצע על רקע לאומני, אך גם הכיוון הפלילי נבדק מספר פעמים. לאחר 18 שנים ארוכות נעצר החשוד ברצח דניאל נחמני, וכעת בית המשפט שלח אותו למאסר ממושך.