השירות הראשון שתצטרכו בכניסה לדירה החדשה

כיף להכנס לדירה חדשה ויפה, אבל אם לא תחליפו את המנעולים בדלת יכול להיות שעוד אנשים יתרגשו יחד איתכם בלי שתרגישו.

ערוץ 7 , כ"ד בניסן תשע"ט

פריצת מנעול
פריצת מנעול
istock

חריש, העיר המתפתחת בישראל, קורצת לציבור הדתי ומעמידה לרשותו מגוון רחב של פרוייקטים ותנאי רכישה אטרקטיביים.

באופן כללי, מספר יחידות המגורים המוקמות כעת בחריש ושטרם אוכלסו הוא גדול מאוד, אולי הגדול בישראל, מה שבשילוב הקהילה הדתית הגדולה במקום, מייצר אלטרנטיבת מגורים מעניינת לציבור הדתי.

אם נכנסתם לדירה חדשה בחריש, קודם כל מזל טוב! מעתה חשוב שתכירו את בעל המקצוע הראשון אליו חשוב שתפנו.

מדוע כל תושב בחריש הנכנס לדירה חדשה צריך מנעולן?

ההסבר פשוט מאוד; הרכבת דלת הכניסה ע"י הקבלן היא אחד הצעדים הראשונים המבוצעים בדירה בשלב הגמרים. במהלך עבודות הגמר מתגלגלים מפתחות הדירה לידיהם של עשרות בעלי מקצוע שונים המגיעים לבצע עבודות כאלה ואחרות בדירה; ריצוף, אינסטלציה, חשמל, טיח, צבע, אלומיניום ועוד.

תמיד קיים החשש (הסביר) שאחד מבעלי המקצוע או הפועלים שלהם שיכפל את מפתח הדירה שלכם ויוכל לעשות בו שימוש לצורך כניסה לא מורשית לביתכם, גניבת רכוש או פגיעה אחרת.

וודאי לא תרצו להתעורר בוקר אחד בדירתכם החדשה ולגלות שבלילה היה לכם "ביקור" לא מתוכנן של פורץ שנכנס בשקט ובאלגנטיות מדלת הכניסה בעזרת המפתח בעודכם ישנים.

אם כן, הדבר הראשון אותו יש לעשות לאחר שקיבלתם את מפתח הדירה החדשה הוא להתקשר למנעולן בחריש כדי שיחליף את מנעול הדירה או בשמו המקצועי - 'הצילינדר' בדלת, ויגביר את בטחונכם בדירה החדשה.

החלפת הצילינדר היא פעולה אותה נהוג לבצע בכל דירה חדשה בארץ אך חשיבותה עולה כאשר המדובר בעיר חריש המצויה בקרבת ישובי ואדי ערה, לא רחוק מאום אל פאחם – אזור שהתואר "מועד לפורענות" בהחלט הולם אותו.

מה זה החלפת צילינדר?

הצילינדר הוא מנגנון הנעילה של הדלת. הוא מפעיל את הבריחים המקבעים את הדלת למשקוף ולרצפה בעת הנעילה ומונעים פריצה של הדלת. הצילינדר ממוקם בתוך גוף הדלת, ליד ידית הפתיחה ולא ניתן לראות אותו מבחוץ.

החלפת הצילינדר מתבצעת לרוב ע"י מנעולן מקצועי, אם כי למי שיש חוש טכני יש אפשרות לבצע את ההחלפה בעצמו. עם הצילינדר החדש מגיע גם סט מפתחות חדש תואם במקום הסט הישן. לאחר החלפת הצילינדר, המפתח הישן כבר לא יוכל לפתוח את דלת הדירה שלכם.

החלפת צילינדרים אינה העבודה היחידה של מנעולן בחריש

רק נזכיר כי החלפת צילינדר בדלת אינה העבודה היחידה לה נדרש מנעולן בעיר המתפתחת חריש. התחבורה הציבורית בחריש אינה זמינה במיוחד ומי שמעוניין לצאת מחוץ לעיר נדרש להחזיק רכב פרטי. כמו בכל מקום, גם כאן נדרשים שירותי מנעולן רכב בחריש: פריצת רכבים, שכפול מפתחות לרכב בחריש, שכפול שלטים לרכב ועוד.