רוצים לראות את להקת שלוה? לא תוכלו

רק צופה אחד מתוך עשרה שינסו לצפות בקליפ יצליח לצפות בו – בהתאמה לסקר המשקף את מידת הנכונות לשילובם של אנשים עם מוגבלויות בחברה.

אורלי הררי , כ"ד בניסן תשע"ט

אמיר דדון, מנכ"ל בנק הפועלים אריק פינטו, חברי להקת שלוה
אמיר דדון, מנכ"ל בנק הפועלים אריק פינטו, חברי להקת שלוה
צילום: אביב גוטליב

בנק הפועלים, ארגון שלוה והחברה למתנ"סים בתמיכת YouTube הכריזו היום (שני) על השקת מהלך חברתי ציבורי רחב לשילוב אנשים עם מוגבלות במסגרות משותפות בקהילה: 'דלת פתוחה לכולם'.

המהלך יימשך בשבועות הקרובים באתרים רבים וב-YouTube תחת המיתוג #הדלת_פתוחה_לכולם. במהלך האירוע חתמו ראשי הגופים על אמנה חברתית הקוראת לשילובם של ילדים, נוער ומבוגרים עם מוגבלויות בחברה הישראלית – והיא מבטאת את המחויבות ואת החשיבות הרבה שהם רואים למטרה החברתית המשותפת.

מסקר שערכה החברה למתנ"סים לפני כשנה אשר בחן את מידת הנכונות של הורים לכך שילדיהם ישתתפו בפעילות שבה ישתתפו גם ילדים עם מוגבלויות, עולה כי רק כ-10% מההורים הביעו נכונות מלאה לכך. לכ-90% מההורים הפריע במידה כלשהי שילדם ישתתף בפעילויות חברתיות מסוימות ביחד עם ילדים עם מוגבלויות.

כחלק מהשקת המהלך, ניתנה למשתתפים באירוע הזדמנות ראשונה לצפייה בשיר החדש של להקת שלוה "הדלת תהיה פתוחה" המבטא את ערכי המהלך. להקת שלוה אשר חברים בה אמנים עם מוגבלויות, פרצה השנה לתודעה הציבורית כשהגיעה לגמר התוכנית "הכוכב הבא לאירוויזיון". את השיר כתבו אמיר דדון עם להקת שלוה וירון ברונבינסקי, הלחין אותו אמיר דדון והפיק מוסיקלית גלעד שמואלי.

על מנת להמחיש את משמעות ממצאי הסקר, רק צופה אחד מתוך עשרה צופים שינסו לצפות בקליפ יצליח לצפות בו – בהתאמה לממצאי הסקר המשקף את מידת הנכונות הקיימת לשילובם של אנשים עם מוגבלויות בחברה הישראלית.

בנק הפועלים, שלוה והחברה למתנ"סים קוראים לציבור הרחב להצטרף לחתימה על האמנה החברתית הקוראת לשילובם של אנשים עם מוגבלות במסגרות משותפות בקהילה. לאחר החתימה על האמנה ברשת ניתן יהיה לצפות בקליפ באופן חופשי.