סמוטריץ' ליועמ"ש: חקור הדלפות נגדי

יו"ר האיחוד הלאומי פנה במכתב דחוף לאביחי מנדלבליט בדרישה לפתיחה בחקירה נגד גורמים בפרקליטות ובמשטרה.

חזקי ברוך , כ"ד בניסן תשע"ט

מנדלבליט
מנדלבליט
צילום: פלאש 90

יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ בצלאל סמוטריץ', שיגר הערב (שני) מכתב דחוף ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בדרישה לפתיחה מיידית בחקירה בחשד למה שהגדיר "הדלפה שקרית ומגמתית על ידי גורמים בפרקליטות או במשטרה המיועדת לחבל בדמוקרטיה הישראלית".

"היום קיבלתי פניה מכתבת בשם איילת פישביין שמתייחסת להסכם שנחתם בשנת 2014 בין תנועת רגבים, שהיתה לי הזכות להיות בין מייסדיה, לבין חברת הייעוץ תארא בבעלות מר עובד יחזקאל, להכנת הצעת מחליטים לטיפול נקודתי בנצרת עילית", כתב סמוטריץ' ליועץ.

הוא הוסיף, "ההסכם הזה היה מצוי רק בידיה של רגבים ושל חברת תארא, ומבירור שערכתי היום עולה שהוא הגיע גם לידיהם של המשטרה ופרקליטות המדינה במסגרת חקירה שבה היה מעורב עובד יחזקאל ונסגרה. במילים פשוטות, מאחר ולא לרגבים ולא לחברת תארא אין שום אינטרס לפגוע בי, המסמך הודלף לכתבת מהמשטרה או מהפרקליטות בניסיון להשחיר את פני ואולי אף להתניע "חקירה" שתמנע את מינויי לשר המשפטים עד סגירתה (אי שם עוד חמישים שנה...). ההדלפה הזו מצטרפת לקמפיין לא דמוקרטי אותו מובילים "גורמים בכירים" במשרד המשפטים בתקשורת נגד המינוי".

"דומני שאין צורך להרחיב על חומרת הדברים והצורך שלא לאפשר אותם בשום אופן במדינה דמוקרטית מתוקנת. אין דבר שגורם נזק גדול יותר לאמון הציבור במערכות אכיפת החוק מהתנהלות, שאין דרך אחרת לכנותה מלבד עבריינית, של גורמים במערכת, שעושים דין לעצמם ומבקשים לסכל מינוי לגיטימי ודמוקרטי של נבחר ציבור לתפקיד שר בממשלת ישראל".

"על רקע חומרת הדברים והעיתוי שבהם הם מבוצעים אבקשך להורות על הפעלת כל האמצעים הדרושים לשם ביצוע חקירת עומק שתאתר את המדליף ותביא להעמדתו לדין ולמצוי מלוא חומרת הדין עימו", מסכם סמוטריץ' את מכתבו.