תושב בנימין הותקף על-ידי ערבי במהלך החג

תושב גאולת ציון הותקף על ידי רועה צאן ערבי שעלה עם עדרו על שדה החיטה של התושב. כשהאחרון יצא לקראת הערבי הוא איים עליו בכלי חד.

ערוץ 7 , כ"ה בניסן תשע"ט

עו"ד חיים בלייכר
עו"ד חיים בלייכר
צילום: חזקי ברוך

יהודי בעל שדה חיטה מהיישוב גאולת ציון בבנימין הותקף על ידי רועה צאן ערבי במהלך חג שביעי של פסח.

רועה הצאן עלה עם עדרו על שדה החיטה תוך שהוא מסב לו נזק, וכאשר בעל השדה יצא לקראתו איים עליו רועה הצאן בכלי חד שהיה ברשותו. בעל השדה הזעיק את כוחות הביטחון, שעצרו את רועה הצאן.

לדברי בעל השדה, האירוע התרחש בצהרי יום שישי, חג שביעי של פסח. בעת שישב לסעודת החג עם בני ביתו ראו בני המשפחה עדר שעלה על שדה החיטה תוך שהוא מסב לו נזק. בעל השדה יצא לעבר העדר תוך מחשבה שמדובר בעדר ללא רועה, משהבחין ברועה לקח עמו מכשיר פלאפון וירד לקראתו.

רועה הצאן, שהיה רעול פנים, החל להתרחק מהשדה, עד שהעדר חצץ בינו ובין בעל השדה. כשבעל השדה שאל את הרועה לפשר מעשיו "הרועה הסתובב שלף עלי סכין והתחיל להתקדם לכיווני. הוא נעצר רק כשכבשים חצצו בינינו. הוא צעק כל מיני דברים בערבית בטון מאיים תוך שהוא מניף את היד עם הסכין".

בעל השדה חבר לכוחות הביטחון שהגיעו לאזור, ביניהם רבש"ץ יישוב סמוך וכוחות צה"ל שעצרו את הרועה. בכליו הם מצאו מספרי גז היכולות לשמש לסכין. בהמשך הגיע שוטר למקום, ובעל השדה הגיש תלונה כנגד רועה הצאן.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את בעל השדה שלח מכתב למשטרת בנימין בבקשה לקבל מידע על מעצר החשוד, על התקדמות החקירה על הארכות מעצר והגשת כתב אישום.

בלייכר מסר "לאחרונה מתרבים המקרים של תקיפות אלימות, איומים וניסיון לרצח כלפי חקלאיים ישראלים ביו"ש על אדמותיהם החקלאיות. אנו מצפים מכוחות הביטחון למצות את הדין עם אותם מחבלים ולהשיב את הביטחון האישי של חקלאי יו"ש היהודים".