אריה דרעי: או הממשלה הזו או בחירות חדשות

"אנחנו רוצים מדינה יהודית ומסורתית ונעמוד על זה", הבטיח יו"ר ש"ס. "אנחנו עושים את המו''מ בשקט, בלי איומים ובלי נסיעות לחו''ל".

חזקי ברוך , כ"ה בניסן תשע"ט

אריה דרעי
אריה דרעי
צילום: חזקי ברוך

חברי הכנסת של ש"ס התכנסו בצהריים (שלישי) לישיבת סיעה ראשונה בכנסת ה-21, בתחילתה סיפר יו"ר ש"ס אריה דרעי על התקדמות המשא ומתן הקואליציוני.

"מיניתי צוות מקצועי בראשות הרב אריאל אטיאס. אנחנו עושים את המו''מ בשקט, בלי איומים ובלי נסיעות לחו''ל. היחסים שלי עם נתניהו הם מעולים בכדי להתנהל מולו ישירות", סיפר דרעי.

הוא הזכיר ''תמכנו בנתניהו מתחילת הדרך, כך הבטחנו לבוחרים וכך אנחנו מאמינים. רוצים להמשיך את השותפות הזו ולא לרוחי כל ההתנהלות בתקשורת והפרחת איומים. זה לא מכובד''.

דרעי הבהיר כי אין סיכוי לממשלת אחדות או לממשלה בהרכב שונה מהצפוי, ''אין שום אפשרות לממשלה אחרת. או הממשלה הזו או בחירות חדשות. אין אופציה אחרת. חבל סתם לאיים ולהציב קווים אדומים ואחר כך לסגת מהם.

על איומי ליברמן אמר דרעי ''אני קורא כותרות על מדינת הלכה. אנחנו ממש לא בכוון הזה. אנחנו רוצים לשמור על הסטטוס קוו ומי שמשנה אותו זה אחרים. אנחנו רוצים מדינה יהודית ומסורתית ונעמוד על זה.

''כמובן שעולם התורה והישיבות חשוב לנו ביותר. נשמר את מעמדם ואת התקציבים שלהם. נודע לי שהקדנציה הזו תקציבי הישיבות נשחקו מאוד. אולי סמכתי על אחרים בנושא הזה, הפעם ש''ס תיקח על זה אחריות ותתקן את זה.

"מראש ויתרנו על משרדים חשובים, כדי לטפל בנושאים החברתיים, כמו משרד הפנים, נגב גליל ופריפריה, שירותי הדת לכולם וכמובן נושא השיכון שלקחנו על עצמנו לתת קורת גג לכל הזוגות הצעירים ולטפל בדיור הציבורי. נושא החינוך הוא אחד החשובים לנו, והנחתי את צוות המו״מ מה לדרוש במשרד החינוך''.

דרעי סיפר, ''אנחנו דורשים את תיק השיכון ויחד עם מנהל התכנון שיחזור למשרד הפנים אני חושב שנוכל לעשות הרבה בתחום. אני חושב שזה גם אינטרס של יהדות התורה שכל אחד יקבל תחומים אחרים''.